Při pádu letadla zahynul kandidát na brazilského prezidenta

15.08.2014


    Sao Paulo 13. srpna (ČTK) - Při pádu malého soukromého letadla na domy v přístavu Santos na jihovýchodě Brazílie zahynul kandidát na úřad prezidenta Eduardo Campos a šest dalších osob. Informovaly o tom zahraniční agentury. Campos byl předsedou Brazilské socialistické strany (PSB). Shodou okolnosti jeho předchůdce v této funkci Miguel Arraes de Alencar zemřel přesně před devíti lety, také 13. srpna.

    Mezi oběťmi dnešní nehody jsou podle agentury DPA oba piloti, dva politikovi poradci, fotograf a kameraman.

    Brazilská prezidentka Dilma Rousseffová kvůli úmrtí svého protikandidáta pozastavila na tři dny svou prezidentskou kampaň a vyhlásila státní smutek. "Celá Brazílie truchlí. Ztratili jsme velkou osobnost Brazílie," řekla podle AP Rousseffová. Její viceprezident Michel Temer podle DPA nehodu označil za tragédii. Na smrt významného politika negativně zareagoval vzápětí i brazilský finanční trh.

    Malé letadlo typu Cessna 560XL letělo z Ria de Janeiro do města Guarujá. Podle dostupných zpráv se dostalo do turbulencí a před přistáním ztratilo kontakt s řídícím letovým centrem, a pak se zřítilo v přístavu Santos ležícím asi 60 kilometrů jižně od Sao Paula. V době nehody bylo v oblasti špatné počasí.

    Devětačtyřicetiletý Campos byl v současné době nejen předsedou Brazilské socialistické strany (PSB), ale také guvernérem brazilského státu Pernambuco. Podle posledních průzkumů pro říjnové prezidentské volby se s desetiprocentní podporou z celkového počtu voličů umístil na třetí příčce. Podle těchto průzkumů vede dosavadní prezidentka Rousseffová s podporou asi 36 procenty voličů. Volby jsou plánovány na 5. října.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka