Šéf aeroklubu: po pádu letadla zemřelí muži byli zkušení piloti

17.08.2014


    Ústí nad Orlicí 16. srpna (ČTK) - Dva muži, kteří zemřeli při pátečním pádu malého letadla u Třebovic na Orlickoústecku, byli zkušení piloti. Letadlo, které vlastnil jeden z nich, odstartovalo k poslednímu letu z letiště orlickoústeckého aeroklubu. Oba byli jeho členy. O příčinách nehody je zatím předčasné spekulovat. ČTK to dnes řekl předseda Aeroklubu v Ústí nad Orlicí Jiří Svatoš.

    "Co mohlo být příčinou, zatím nikdo netuší, musí se to vyšetřit, rozebrat celé letadlo a zjistit, co se vůbec stalo," řekl Svatoš. Podle něj letadlo během letu nehlásilo žádné problémy, v oblasti byly podle něj také dobré povětrnostní podmínky.

    Policie uvedla, že ultralehké letadlo typu VL-3 se zřítilo kolem 15:30. "Dvoučlenná posádka ve věku 75 a 71 let utrpěla po pádu smrtelná zranění. Okolnosti a příčiny tragické události jsou předmětem prověřování pracovníků Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod, kteří událost na místě převzali," řekla dnes mluvčí orlickoústecké policie Lenka Vilímková.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka