Tisk: Čína vytvořila fond na podporu leteckého průmyslu

25.08.2014


    Peking 25. srpna (ČTK) - Čína založila investiční fond s kapitálem v objemu 20 miliard jüanů (68,2 miliardy Kč), kterým chce podporovat odvětví civilního letectví. To v druhé největší světové ekonomice zažívá rychlý růst. Informovala o tom dnes podle agentury Reuters místní média.

    Z fondu by se měla financovat nová letiště, ekonomické zóny pro leteckou dopravu, projekty spojené s nákladní a obecnou leteckou přepravou nebo nízkonákladoví letečtí přepravci, napsal list China Securities Journal.

    Do leteckého průmyslu Peking masivně investoval i v poslední letech, aby se vyrovnal s rychle rostoucí poptávkou po tomto způsobu přepravy. Na rychlosti nabírá i tempo výstavby letišť. Jenom na jihu Pekingu se staví letiště za 14 miliard dolarů.

    Ekonomické zóny pro letecký průmysl zřídilo 62 měst v zemi. Provozovny v nich mají výrobci letadel, dodavatelé nebo přepravní společnosti. Na registraci mezitím čeká více než stovka nově založených leteckých společností. V letošním roce navíc začaly fungovat dvě nové nízkonákladové aerolinky.

    Nový investiční fond z jedné pětiny ovládá Capital Airports Holding, mateřská firma čínských aerolinek Hainan Airlines Company, která spravuje hlavní mezinárodní letiště v Pekingu. Zbytek drží několik investičních společností.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka