Sportovní letadlo se zřítilo na Šumavě, německý pilot zemřel

25.08.2014


    Modrava (Klatovsko)/Praha 24. srpna (ČTK) - Malé sportovní letadlo s německým pilotem, po kterém němečtí a čeští policisté od soboty pátrali, bylo dnes odpoledne nalezeno v lesích poblíž Modravy na Klatovsku. Osmatřicetiletého pilota záchranáři našli bez známek života. V letadle letěl sám, řekla ČTK mluvčí policejního prezidia Jana Macalíková.

    Havarovaný stroj v těžce přístupném šumavském terénu spatřil vojenský pátrací vrtulník krátce po poledni. "Pilot byl nalezen na místě mrtvý, k nehodě jedou vyšetřovatelé policie, horská služba a inspektor pro zjišťování leteckých nehod," řekla krajská policejní mluvčí Ivana Telekešová.

    Macalíková ČTK sdělila, že policii informovalo o ztraceném letadle před 07:00 záchranářské centrum v Ruzyni s tím, že němečtí policisté pátrají po pilotovi, který vyletěl z Pasova v sobotu kolem 18:00. Jeho cíl byl opět v Německu s přeletem přes Česko, zpátky se ale nevrátil. Poté, co bylo pátrání po letadle na německé straně neúspěšné, byli o spolupráci požádáni i čeští policisté.

    Češi se podle Macalíkové při pátrání zaměřili na oblast severních Čech, kde byl zaznamenán poslední výskyt letadla. Po několika hodinách pak dostali informaci od Řízení letového provozu, že armádní vrtulník vidí pravděpodobně havarované letadlo na Klatovsku.

    Podle místních obyvatel se nehoda stala zhruba osm kilometrů od Modravy v okolí vrcholu Špičník, který sousedí se známým Březníkem. Místo je asi kilometr od státní hranice, ve II. zóně Národního parku Šumava.

    Mluvčí policejního prezidia doplnila, že příčiny nehody budou vyšetřovat klatovští policisté spolu s Ústavem pro zjišťování příčin leteckých nehod. Policie současně bude o události informovat německý zastupitelský úřad.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka