V Mošnově pokračují Dny NATO, provoz je dnes plynulejší

21.09.2014

 

    Mošnov (Novojičínsko) 21. září (ČTK) - Provoz v okolí letiště v Mošnově na Novojičínsku, kde dnes pokračují Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR, je na rozdíl od soboty poměrně plynulý ze všech směrů. Krátké kolony vznikají až krátce před nájezdem na centrální parkoviště. ČTK to řekl operátor speciální policejní informační linky Michal Tichý. 

 

    Řekl, že lidé dnes čekají v řádu minut, v sobotu to bylo v řádu hodin. "Nejdelší kolony v sobotu ve směru od Ostravy měřily až sedm kilometrů. Kolony se pomaličku vlekly ale i ve směru od Studénky. Lidé čekali až čtyři hodiny," řekl operátor. 

 

    Že je dnes i při pěkném počasí návštěvnost výrazně menší než během prvního dne akce, je znát i v samotném areálu. Všude tam, kde v sobotu lidé v davu stěží mohli projít, je dnes ve stejnou dobu prakticky prázdno, kde před stánky stály mnohametrové fronty, není téměř nikdo. 

 

    V sobotu akci navštívilo 140.000 lidí. Podle mluvčího Jaromíra Krišici mohla být důvodem evropská premiéra amerického konvertoplánu CV-22B Osprey. Stroj, který kombinuje vlastnosti vrtulníku a dopravního letadla, byl v Mošnově k vidění pouze v sobotu. 

 

    Také dnes je ale pro návštěvníky připravena řada atraktivních dynamických i statických ukázek. Na největší akci svého druhu ve střední Evropě představuje vojenské, záchranářské a bezpečnostní jednotky 16 zemí. Speciální partnerskou zemí je Polsko, které tak v Mošnově prezentuje široké spektrum svých složek. 

 

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka