Chci se stát dopravním pilotem

22.09.2014

V rubrice Zeptejte se odborníka se objevil dotaz čtenáře flyMagu Dominika, zda se dát v dnešní době na kariéru dopravního pilota či ne. Toto dilema jistě řeší mnoho z nás
a člověk při něm zvažuje různé faktory: vlastní zdraví, finance, rodinu, elán, mate-matické schopnosti, kuráž, dostatek zodpovědnosti atd. Jen ten, kdo si pečlivě neposkládá všechny části mozaiky tvořící dohromady sen stát se dopravním pilotem, nemůže uspět. Ostatním s dostatkem vytrvalosti a nadšení se dostane vysloužené odměny!

 

Dobrý den,

uvažuji o dráze profesionálního pilota a jako asi většinu zájemců mě zajímá, jaká je současná situace na trhu. Četl jsem hodně o tom, že v důsledku ekonom. krize rapidně klesla poptávka po pilotech, že je vyšší nabídka než poptávka. Trvá stále tento stav, nebo už se situace obrátila k lepšímu? Pokud ano, je situace v zahraničí lepší? Přece jenom výcvik stojí menší jmění a než tolik peněz začnu shánět, chtěl bych mít aspoň 51% jistotu, že výcvik nebude jenom zážitek, který budu splácet půlku života.

Předem děkuji za jakoukoli odpověď

Dominik


Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz.

Jestliže uvažujete o tom, stát se pilotem, určitě s tím neváhejte, protože ono Vás to stejně nikdy nepřejde:-) A kdo by nestál o kancelář s tím nejhezčím výhledem?

Ted´ vážně, v současné době se situace výrazně zlepšuje. Velká poptávka po pilotech je
a bude v Asii a Pacifiku, v Evropě je několik leteckých společností, které každoročně vypisují výběrová řízení pro nové piloty. O tom již informovali v článku Boeing: Asie a Pacifik budou potřebovat stovky tisíc pilotů a mechaniků.

V České republice (a celosvětově též) je velká šance stát se letovým instruktorem. Letecká škola Flying Academy otevírá i speciální program 0-CFI (od nováčka po certifikovaného letového instruktora) a úspěšným abolventům nabízí okamžité pracovní zařazení. V ČR je to jedinečná možnost, protože žádná jiná letecká škola tento program nenabízí.

To nicméně nevylučuje najít uplatnění u aerolinií v ČR a stát se po dosažení všech potřebných kvalifikací jejich prvním důstojníkem. Pro ty, kteří chtějí létat a nechtějí riskovat čekání na práci, je pozice letového instruktora velmi užitečná. Získáte tak nálet, zkušenosti a cenné kontakty.

Pro více informací ohledně studia, můžete navštívit Flying Academy dne 4.10.2014 v Praze či Brně, kde pořádá Den otevřených dveří. Získáte slevu na budoucí studium a dozvíte se vše potřebné. Přihlásit se můžete na www.flyingacademy.com.

Srdečně zdraví

Redakce flyMagu

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Odpovědět

Datum : 18.02.2021 18:12, Vložil : gabrielahammond4

Excellent weblog, great work. Your idea couldn’t have most certainly been written any better. http://salinasidingcompany.com/

Odpovědět

Datum : 18.02.2021 18:11, Vložil : gabrielahammond4

t's amazing what some people could pull off especially during these trying times. http://roofinginsiouxfalls.com

Odpovědět

Datum : 28.12.2020 12:09, Vložil : PiLa

YHQf

Odpovědět

Datum : 24.04.2018 03:37, Vložil : UjYN

GrAO

Odpovědět

Datum : 24.04.2018 03:37, Vložil : UjYN

GrAO

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka