Aeroflot poprvé v historii zaměstnává cizí piloty

24.09.2014

Dne 23. září 2014 letěl na levém sedadle kokpitu airbusu Aeroflotu německý kapitán Klaus Rohlfs a to na lince Moskva - Praha.

Ten tisku oznámil, že "pracovní podmínky u Aeroflotu jsou vynikající, pravděpodobě nejlepší
na světě".

Mezi dalšími na řadě je právě jeden český a jeden německý kapitán. V tuto chvíli však ještě pro společnost nelétají a vyřizují nezbytné formality. Jakožto první cizinecké trio u Aeroflutu se jim dostalo slavnostního přivítání v Moskvě.

Aby mohli piloti cizí státní příslušnosti létat pro ruského vlajkového dopravce, musely se kvůli tomu měnit zákony. Od nynějška bude mít každá letecká společnost v Rusku možnost zaměstnat každoročně až na 200 pilotů neruské
státní příslušnosti. Úprava legislativy je logickým vyústěním déle neudržitelné situace ruského trhu, kde je velká poptávka zejména po zkušených pilotech.

Společnost Aeroflot dále oznámila, že mezi uchazeči bylo nejvíce právě z České republiky, Německa, Itálie a Španělska. Celkem společnost plánuje zaměstnat
80 pilotů.

Zdroj: www.aeroflot.ru

-dbs-

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka