Akrobatický pilot Šonka skončil v Las Vegas osmý

15.10.2014


    Las Vegas 13. října (ČTK) - Akrobatický pilot Martin Šonka obsadil v předposledním závodu seriálu Red Bull Air Race v Las Vegas osmé místo. Kvůli silnému větru bylo finálové kolo zrušeno a platily výsledky ze sobotní kvalifikace, kterou vyhrál Kanaďan Pete McLeod.    Šonka měl přitom namířeno k mnohem lepšímu umístění. V přímém souboji v prvním kole porazil jednoho z kandidátů na celkový titul Rakušana Hannese Archa a z 11 pilotů, kteří ve finále odstartovali, měl nejrychlejší čas. Pak ale kvůli nebezpečným podmínkám odmítl letět McLeod a maršálové následně závod zrušili.

    "Rozhodně jsem chtěl v závodu pokračovat, neměl jsem pocit, že by podmínky byly o tolik horší než třeba při mém letu v Anglii. Ale komisaři rozhodli, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno. Teď si z toho musíme vzít to dobré a popereme se o bednu v posledním závodě v Rakousku," uvedl Šonka v tiskové zprávě.

    Do čela průběžného pořadí se dostal Brit Nigel Lamb, jenž počtvrté za sebou skončil druhý. Český pilot, jemuž se právě v neděli narodil druhý potomek, získal v Las Vegas bod a je celkově rovněž osmý.

    Osmidílný letecký šampionát vyvrcholí 26. října ve Spielbergu.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Las Vegas

Odpovědět

Datum : 15.10.2014 13:11, Vložil : B.

Bylo to svinstvo! Pete měl prostě buď leťet, nebo měl být diskvalifikován. O žádné nebezpečné podmínky nešlo a trochu se McLeodovi divim že neleťel. Je to brilantní pilot, věřim že by zvládl dobré umístění a jelikož Paul a Hanes by skončili bez bodů, tak by si určitě pomoh. Každopádně rozkaz zněl jasně: dvě dávky. On ho neuposlechl, tak měl bejt z kola ven. Martine gratuluju ke krásnému letu, osmému místu a v neposlední řadě k potomkovi...

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka