Kunovická Aircraft Industries dodala první letadlo L410 do Nepálu

15.10.2014


    Kunovice (Uherskohradišťsko) 14. října (ČTK) - Výrobce letadel Aircraft Industries z Kunovic na Uherskohradišťsku dodal v těchto dnech první letadlo L 410 do Nepálu. Tento krok výrazně zvyšuje šance společnosti uspět s L 410 i na dalších trzích v regionu jižní Asie, sdělila dnes ČTK vedoucí marketingu Aircraft Industries Nora Strádalová.

    Letadlo koupila soukromá společnost GOMA Air pro transport turistů na vnitrostátních linkách. Stroj splňuje požadavky pro provoz na extrémně krátkých letištích Nepálu. GOMA Air podle Strádalové hodlá v příštím roce koupit ještě další dvě letadla L 410. Díky novým letounům z Kunovic by cestování na zmíněných linkách mělo být komfortnější a také bezpečnější.

    O zakoupení L 410 údajně uvažuje i letecký úřad Nepálu, další státní organizace a konkurenční firmy GOMA Air. Podle Strádalové má Aircraft Industries velkou šanci, že během následujících tří až pěti let dodá do Nepálu dalších minimálně 15 letadel. Pokud se L 410 v náročném vysokohorském prostředí osvědčí, dá se očekávat i zájem v okolních zemích.

    Prezentace na mezinárodním letišti v Káthmándů zaujala dvě indické firmy, které projevily zájem o nákup čtyř L 410 v příštím roce. Letadlo již získalo certifikaci potřebnou k provozu v tamních svazových státech. Kromě průniku na indický trh by se L 410 mohla uplatnit také v Bhútánu či ve Srí Lance. V březnu příštího roku Aircraft Industries dodá tři letadla i pro bangladéšskou armádu.

    Aircraft Industries je největším českým výrobcem civilní letecké techniky. Navazuje na téměř osmdesátiletou tradici závodu na leteckou výrobu v Kunovicích. Společnost na konci loňského roku zaměstnávala 933 lidí. Stoprocentním majitelem firmy je od loňského srpna ruský průmyslový holding UGMK, Rusko je také stěžejním trhem Aircraft Industries. Firma loni vykázala tržby za více než dvě miliardy korun.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka