Stávka pilotů Lufthansy se bude v úterý týkat i dálkových letů

20.10.2014


    Berlín 20. října (ČTK) - Německý odborový svaz pilotů VC (Vereinigung Cockpit) vyhlásil na úterý v letecké společnosti Lufthansa stávku týkající se dálkových letů. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na prohlášení organizace VC. Piloti již dříve oznámili, že dnes od 13:00 SELČ a v úterý budou stávkovat na krátkých a středně dlouhých letech. Týkat se to bude i čtyř párů letů do Prahy.

    Celkem mají být během dneška zrušeny tři páry letů mezi Prahou a německým Frankfurtem a rovněž jeden pár letů z Mnichova do Prahy, řekla ČTK mluvčí Letiště Praha Eva Krejčí. Cestujícím rovněž doporučila sledovat aktuální informace na internetových stránkách dopravce a pražského letiště. Pokud cestující zjistí, že byl jejich let zrušen, je třeba kontaktovat přímo Lufthansu a s jejími zástupci řešit danou situaci, dodala mluvčí.

    Nově ohlášená stávka týkající se dálkových letů začne v úterý v 6:00 SELČ a skončí stejný den minutu před půlnocí (23:59 SELČ), uvedl svaz ve svém prohlášení.

    Piloti Lufthansy se bouří proti záměru společnosti provést změny v důchodovém programu. Podle dosavadního ustanovení mohou předčasně odejít do penze v 55 letech a firma jim následně vyplácí 60 procent platu do té doby, než mají nárok na starobní důchod. Vedení Lufthansy chce potřebný věk pro předčasný důchod posunout na 60 let s tím, že musí kvůli silné konkurenci šetřit.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka