Piloti německé Lufthansy zahájí 35hodinovou stávku

20.10.2014


    Berlín/Praha 20. října (ČTK) - Německý odborový svaz pilotů VC (Vereinigung Cockpit) dnes ve 13:00 SELČ zahájí stávku v letecké společnosti Lufthansa. Důvodem jsou neshody ohledně důchodů. Protest by měl skončit v úterý minutu před půlnocí (23:59 SELČ). Omezení se dotknou mimo jiné spojů z Prahy do Mnichova a do Frankfurtu nad Mohanem i opačným směrem.

    Podle informací na webových stránkách společnosti Lufthansa je již jasné, že budou zrušeny dva lety z Prahy do Mnichova v 16:50 SELČ, a to dnes a v úterý, tři dnešní lety z Prahy do Frankfurtu (14:05, 18:20 a 19:30 SELČ) a všechny úterní lety na této lince. Opačným směrem nevzlétnou podle dosavadních informací dnes i v úterý lety z Mnichova do Prahy v 15:10 SELČ, tři dnešní lety z Frankfurtu (16:10, 17:20 a 21:55 SELČ) a všechny úterní lety z Frankfurtu. U ostatních plánovaných spojů do Prahy či z Prahy Lufthansa zatím změny neavizovala.

    Podle nedělní informace mluvčí pražského letiště Evy Krajčí se situace může průběžně měnit. Cestující by proto měli sledovat přímo stránky Lufthansy, kde se pod číslem letu vždy uvádí, zda byl zrušen. Dnes původní rozpis počítal s celkem deseti přílety a deseti odlety na trase Praha-Frankfurt či Praha-Mnichov, totéž platí pro úterý.

    Piloti Lufthansy se bouří proti záměru společnosti provést změny v důchodovém programu. Podle dosavadního ustanovení mohou předčasně odejít do penze v 55 letech a firma jim následně vyplácí 60 procent platu do té doby, než mají nárok na starobní důchod. Vedení Lufthansy chce potřebný věk pro předčasný důchod posunout na 60 let s tím, že musí kvůli silné konkurenci šetřit.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka