Tragická nehoda na letišti Vnukovo - srážku s opilým řidičem Falcon nevydržel

21.10.2014

Soukromý letoun operovaný společností Unijets podlehl zkáze v důsledku srážky s opilým řidičem stroje na odklízení sněhu, v místě navíc panovala špatná viditelnost. Nehodu nepřežili celkem čtyři lidé, mezi nimiž byl ředitel ropné společnosti Total Christophe de Margerie. Pravděpodobný viník, řidič stroje na odklízení sněhu, vyvázl bez zranění. Podle policie byl v době nehody pod vlivem alkoholu.

Ředitel firmy Total Christophe de Margerie

"Dnes v noci havarovalo letadlo, které se srazilo se strojem na odklízení sněhu. Zemřeli tři členové posádky a pasažér. Mohu potvrdit, že jím byl šéf Totalu de Margerie," prohlásila mluvčí letiště Vnukovo Jelena Krylovová.

Soukromý tryskáč Falcon 50 EX imatrikulační značky F-GLSA po nárazu shořel, nikoho se nepodařilo zachránit.

Řidiče letiště prozatím postavilo mimo službu a začalo provádět kontroly na přítomnost alkoholu v krvi i u ostatních zaměstnanců. 

Christophe de Margerie, šéf ropné společnosti Total, jenž zahynul na palubě, se snažil o spolupráci Francie a Ruska co se těžby ropy týče. Kvůli tomu se den předtím setkal s prezidentem Medvěděvem a dalšími představiteli vlády. 

Podle vyjádření letiště Vnukovo, se úlomky letounu nacházely na 200m daleko.

Z letounu byly vyjmuty černé skříňky, které jsou spolu s kamerami letiště ve fázi zkoumání. Spolu s ruskou policií budou ke zjišťování příčiny nehody přizváni také francouzští experti.

 

-dbs-

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka