PBS vyvine energetickou jednotku pro čínské dopravní letadlo

29.10.2014

První brněnská strojírna (PBS) ve Velké Bíteši vyvine pomocnou energetickou jednotku pro nové čínské dopravní letadlo. Vývoj potrvá přibližně tři roky, se zahájením sériových dodávek tohoto zařízení čínským partnerům počítá bítešská společnost od roku 2020. 

Memorandum o spolupráci s čínskou firmou AVIC Jiangxi Hongdu Aviation Industry Group podepsal generální ředitel PBS Milan Macholán během nynější návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Číně. Je členem podnikatelské delegace cestující s prezidentem. 

Podpis memoranda označil Macholán za pokračování úspěšné spolupráce s čínskými výrobci letadel a vrtulníků. "Dosavadní zakázky První brněnské strojírny Velká Bíteš pro čínský trh, společně s již podepsanými smlouvami na další roky, dosahují řádově miliardy korun," sdělil v tiskové zprávě. 

Pomocná energetická jednotka je mikroturbína určená pro startování leteckých motorů, dodávku elektrické energie pro palubní přístroje a stlačeného vzduchu pro klimatizační systémy letounů a vrtulníků. 

PBS podniká v oboru přesného strojírenství, zabývá se především výrobou turbínových vysokootáčkových strojů pro letectví, energetiku a dopravní průmysl. Tržby podniku vloni stouply o více než 100 milionů korun na 1,2 miliardy korun. Závod dává práci více než 780 lidem. 

Nejvýznamnějšími produkty jsou pomocné energetické jednotky do letadel a vrtulníků, letecké motory a klimatizační systémy. Divize přesného lití je evropským významným dodavatelem odlitků turbínových kol turbodmychadel a lopatek turbín. 

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka