Šéf Air Berlin odejde z funkce, prý to nesouvisí s propouštěním firmy

04.11.2014

Šéf druhých největších německých aerolinek Air Berlin Wolfgang Prock-Schauer odejde k 1. únoru 2015 z funkce. Dnes o tom informovala televize ARD. Nahradit by ho měl Stefan Pichler, který v minulosti působil v konkurenční Lufthanse. 

Prock-Schauer řídil Air Berlin od ledna 2013. Aerolinky se pod jeho vedením snažily konsolidovat poté, co se dostaly do hospodářských potíží kvůli příliš rychlé expanzi a kvůli silné konkurenci nízkonákladových leteckých společností. Podle ARD ale odchod nynějšího šéfa Air Berlin nesouvisí s hospodařením společnosti a Prock-Schauer odchází z představenstva aerolinek na vlastní žádost. 

Aerolinky se snaží dostat z finančních potíží zmenšováním svého leteckého parku a propouštěním. V uplynulých měsících Air Berlin propustily asi 900 lidí, tedy zhruba desetinu všech zaměstnanců. Prock-Schauer minulý týden oznámil, že společnost zruší dalších 200 míst. Zároveň tehdy připustil, že se Air Berlin i přes tato opatření nevrátí zpět k zisku. 

Aerolinky proto musí spoléhat na finanční podporu od společnosti Etihad Airways z Abú Zabí, která v Air Berlin vlastní 30 procent akcií.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka