Volokoptéra odstartovala na zkušební let. Jedná se o budoucnost letecké dopravy?

14.12.2015

Společnost e-volo GmbH se sídlem v Německu provedla zkušební lety volokoptéry VC200 na volném prostranství. Volokoptéra je dvojmístný letoun s osmnácti rotory připomínající helikoptéru. Stroj je možné pilotovat pomocí joysticku i mimo letoun. Výrobci volokoptéry uvádějí jako jednu z jejích největších předností, že její ovládání je velice jednoduché a může ji pilotovat téměř kdokoli. Během zkušebního letu řídil stroj i ředitel společnosti e-volo Alex Zosel. "Roky jsme o volokoptéře mluvili jako o snadno ovladatelném stroji a dnešním zkušebním letem jsme to i dokázali. Neměl jsem žádné předchozí zkušenosti s pilotováním VC200, ale řídit ji bylo extrémně jednoduché," uvedl Zosel. 


Volokoptéra dokáže automaticky kontrolovat výšku, stabilizovat pozici i během turbulence nebo bočního větru. Když se volokoptéra blíží k zemi, automaticky začne zpomalovat, až jemně přistane. Na videu níže můžete sledovat testovací let volokoptéry. Uvidíte způsob, jakým se ovládá pomocí joysticku, přistávací manévry a další. 

 

 

Sériová výroba volokoptéry by mohla začít do pár let. Díky konstrukční jednoduchosti je pravděpodobné její postupné rozšíření v osobní dopravě. Počáteční cena volokoptéry bude ale na začátku výroby pravděpodobně cenově nedostupná pro většinu domácností. 

 

 

Zdroj: redakce, volocopter.com, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka