Exklusivně pro flyMag: Hledáme zkušené dopravní piloty, popisuje v rozhovoru Emirates

22.12.2015

Jedna z největších leteckých společností Emirates popisuje v exklusivním rozhovoru pro zpravodaj flyMag, jaké požadavky má na nové piloty, jak probíhá výběrové řízení a jak vidí vývoj leteckého průmyslu v příštích letech. "V současné době provozujeme 246 letadel a máme jich dalších 260 objednaných," uvádí v rozhovoru Emirates na dotaz ohledně dalšího rozvoje samotné firmy. 


Emirates je jednou z největších leteckých společností na trhu celosvětově. Kolik pilotů létá pro vaši společnost?

Emirates nabízí širokou škálu pracovních příležitostí a neustále hledá nové členy do týmu, neboť víme, že naše úspěchy na světové úrovni jsou výsledkem tvrdé práce kvalitních zaměstnanců. V současné době Emirates zaměstnává více než 4 100 pilotů a dohromady máme v Emirates Group více než 84 tisíc zaměstnanců.

 

Jaké schopnosti a zkušenosti požadujete po nových pilotech? Jak probíhá výběrové řízení?

Přijímací řízení začíná vyplněním online formuláře, z nových žádostí pak vybereme užší skupinu jedinců, které pozveme na přijímací řízení. To v případě pilotů představuje testy na simulátoru, pokročilé compass testy, psychotesty, panelový rozhovor a další. Hledáme zkušené piloty s profesionálním a vášnivým přístupem k práci.

 

 

Mají u vás šanci mladí piloti? Dokáže uspět čerstvý absolvent bez mnoha zkušeností?

Neustále hledáme motivované, technicky zdatné a zkušené piloty. Na pozici prvního důstojníka musí mít uchazeč licenci ICAO ATPL a zároveň plynulou znalost angličtiny.

 

Požadavky na místo prvního důstojníka:

- Minimálně 2 000 odlétaných hodin na vícemotorových dopravních letadlech s vícečlennou posádkou

 

Požadavky na pozici prvního důstojníka A380:

- 2 500 hodin na vícemotorových proudových letadlech s vícečlennou posádkou a s maximální vzletovou hmotností 50 a více tun. Alespoň 1 500 hodin na moderních letadlech Airbus s fly-by-wire systémem a aktuálně s letadlem tohoto typu létat. Pro výpočet letových hodin neakceptujeme P3 a čas strávený na simulátorech. Zkušenosti na Boeingu nebo Airbusu s digitálně vybaveným kokpitem výhodou

- Platná licence ICAO ATPL

- Bez omezení zdravotní způsobilosti 1. třídy

- Plynulá angličtina (slovem i písmem); licence ICAO v angličtině (4. úroveň nebo vyšší)

- Zkušenosti musí být přiměřené věku

- Další typová kvalifikace výhodou

 

Má-li žadatel zájem pracovat u nás, doporučujeme vyplnit přihlášku a vyhledat program, který vyhovuje jeho zkušenostem. V současné době probíhá velký nábor zkušených dopravních pilotů, kteří budou létat na naší rozšiřující se flotile.

 

 

Jak vidíte vývoj leteckého průmyslu v příštích 20 letech? Jakým směrem byste se chtěli ubírat?

Neustále rosteme, nicméně zároveň pozorně sledujeme vývoj trhu a naši strategii přizpůsobujeme aktuálním trendům. Inovativní, nadšení a talentovaní profesionálové pro nás budou i nadále důležitým prvkem k zajištění našeho růstu a pozice mezi lídry na trhu. V současné době provozujeme 246 letadel a máme jich dalších 260 objednaných. Emirates navíc provozuje jednu z nejmladších letadlových flotil.

V roce 2015 společnost převzala 26 nových letadel, z čehož bylo 15 A380, 10 Boeingů 777-300ER a 1 nákladní letadlo Boeing 777. V roce 2016 Emirates plánuje převzít dalších 36 nových letadel včetně 20 A380 a 16 Boeingů 777-300ER. Společnost má objednáno dalších 260 letadel v hodnotě více než 123 miliard amerických dolarů dle katalogového ceníku. Objednávka zahrnuje 69 Airbusů A380, 41 Boeingů 777-300ER, 115 Boeingů 777-9X a 35 Boeingů 777-8X. V souladu s naší rozvojovou strategií plánujeme najmout i nové zaměstnance. 

 

Zdroj: Redakce, Emirates, Foto: Emirates

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka