Ideální destinace pro lety v Time buildingu do pár hodin z Česka

15.01.2016

Během letů v Time buildingu mají studenti leteckých škol možnost naplánovat jejich let do zajímavých destinací po celé Evropě. V článku představíme nejoblíbenější destinace, do kterých létají studenti z letecké školy Flying Academy. Do všech míst posádka doletí s Cessnou 152 do několika hodin čistého letu. U jednotlivých destinací jsou uvedeny poznámky k plánování letu, detailní údaje o letišti a zajímavosti z místa.

 

Mariazell v Rakousku

 

Rakouské letiště Mariazell (ICAO: LOGM) se nachází 130 kilometrů od Vídně v malém městečku Mariazell známém pro zimní sporty. Během letu do této destinace uvidíte skvělá panoramata na okolní krajinu. Po příletu rozhodně stojí za to si jít prohlédnout město, jeho centrum se pyšní krásnými barokními památkami a celému místu dominuje Mariazell Basilica. 

 

Letiště je situováno v údolí, které je obklopeno vysokými horami. Ujistěte se, že máte naplánovanou správnou výšku letu. Pro let potřebujete vyhotovit letový plán, jelikož se jedná o cestu do Rakouska. Dejte si pozor na činnost kluzáků. Let trvá s Cessnou 152 zhruba 1,5 hodiny. 

 

Klikněte na fotku pro zobrazení fotogalerie. 


 

Rovinj

 

Rovinj v Chorvatsku je krásným přímořským městem, kde se uskutečnil Red Bull Air Race 2015. Město má svoje vlastní letiště, ale runway je krátká a bez pracovníka celní správy. Z toho důvodu je příhodnější přistát na letišti v Pule (ICAO: LDPL), která je vzdálená od Rovinje pouze 36 kilometrů. 

 

 

 

"Rovinj je skvělá destinace na léto a na víkend, ideální je se zastavit na Balatonu, natankovat a projít celní kontrolou. Doporučuji si půjčit auto v Pule a trochu si místo projet kolem dokola, vykoupat se v moři, podívat se po památkách a hlavně si užít dobré jídlo, pití a přátelské domorodce,” komentuje destinaci Rovinj instruktor letecké školy Flying Academy Karel Marinč.

 

Let trvá 3 - 4 hodiny čistého času, palivo se dá tankovat bez daně, poplatky činí okolo 20 euro - Pula i Balaton. Let není náročný na plánování, jedná se o vhodnou destinaci pro Time building. Rocketroute a vhodné mapy zapůjčí studentům Flying Academy.

 

 

Trencin

 

Trencin (LZTN) je letiště na Slovensku, město má jeden z nejhezčích zámků na Slovensku. V okolí se nachází také množství středověkých ruin, které stojí za prohlídku. Runway letiště je dlouhá dva kilometry a je bez problému možné na něm přistát i v zimě. Doporučujeme kontaktovat letiště ještě před začátkem letu. Přímo na letišti se nachází restaurace a hostel.

 

Letový plán není potřeba, jelikož se jedná o let na Slovensko, ale je doporučován. Let trvá zhruba jednu hodinu s Cessnou 152. 

 

Klikněte na fotku pro zobrazení fotogalerie.


 

Pro více informací o zajímavých destinacích po celé Evropě klikněte ZDE

 

Zdroj: Letecká škola Flying Academy, Foto: Letecká škola Flying Academy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Gqvvqa mowcgq

Odpovědět

Datum : 27.09.2021 06:23, Vložil : Dtytsa

cost of ivermectin cream - ivermectin buy online ivermectin buy

Cuaqar nghmpy

Odpovědět

Datum : 27.09.2021 01:32, Vložil : Gkqmnx

ivermectin lotion for lice - cost of stromectol medicine ivermectin 50 mg

Aazkrz uiynmb

Odpovědět

Datum : 26.09.2021 00:31, Vložil : Laysow

research paper assistance - write my thesis academic writing services uk

Sikdpo ywhyzi

Odpovědět

Datum : 25.09.2021 19:38, Vložil : Yfeyle

academic writing - buy a term paper online my favorite writer essay

Votkvk pqatat

Odpovědět

Datum : 24.09.2021 22:13, Vložil : Umrmzm

accutane purchase uk - buy accutane online singapore accutane cream price

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka