Student Agency: Ceny letenek mají i v letošním roce zůstat nízké, prodej stále vzrůstá

09.03.2016

Současný vývoj trhu naznačuje, že ceny letenek zůstanou nízké i v letošním roce díky nižší ceně pohonných hmot a stále vysoké konkurenci. Tuzemským i zahraničním prodejcům letenek stoupají obraty. Například česká společnost Student Agency patřící Radimu Jančurovi loni prodala v Česku letenky za 2,74 miliardy korun, což je meziroční nárůst o sedm procent, uvedla dnes v tiskové zprávě ředitelka prodeje letenek Věra Janičinová. Udržela si tak pozici jedničky na českém trhu, před druhou Asianou, která provozuje portál Letuška.cz. Velmi rychle roste také český prodejce SkyPicker.com, který však prodává letenky na globálním trhu.


"Největší podíl na nárůstu mají online prodeje letenek přes webové stránky a aplikace, které meziročně rostly o 11 procent," uvedla Janičinová. Loňský rok byl pro leteckou dopravu příznivý, protože ceny se u řady destinací ocitly na nejnižší úrovni za posledních pět let. Rekordní ceny byly i do vzdálenějších lokalit, jako jsou New York, oblast Karibiku či Dubaj. "Tam se cestovalo až o třetinu levněji než v roce 2014. Lidé celkově cestovali více," řekla Janičinová.

 

 

Nejsilnějším prodejním měsícem byl leden, kdy prodejce vystavil přes 23.000 letenek. Společnost prodává letenky i na Slovensku, dohromady s Českem jich prodala za 3,15 miliardy korun.

 

Žebříčky oblíbenosti se v loňském roce nijak nezměnily. Mezi nejoblíbenější destinace českých klientů patří Thajsko, Srí Lanka, Bali a USA. V Evropě jde o tradiční turistické destinace Barcelona, Řím, Amsterdam, Londýn a Paříž. "Ta patří k dlouhodobě nejoblíbenějším. Po teroristických útocích (v Paříži) však zájem klesl o desítky procent. Nyní se postupně vrací mezi nejžádanější," řekla Janičinová.

 

Největší konkurent Jančurovy společnosti Asiana loni utržila celkem 2,7 miliardy, což je nárůst téměř o čtvrtinu. Prodej letenek tvořil tři čtvrtiny této sumy. Česká firma SkyPicker.com, která taktéž poskytuje prodej letenek, ovšem na globálním trhu, měla loni dvoumiliardové tržby, což je násobně více než o rok dříve.  

 

Zdroj: Redakce, ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka