Silná poptávka a levná ropa stojí za prudkým zvýšením zisku Lufthansy

18.03.2016

Čistý zisk největší německé letecké společnosti Lufthansa loni prudce stoupl na 1,7 miliardy eur (zhruba 46 miliard Kč) z pouhých 55 milionů eur v předchozím roce. Firma těžila, stejně jako její rivalové, kterými jsou například Air France - KLM a British Airways, z nízkých cen pohonných hmot i ze silné poptávky po osobní letecké přepravě. Z nízké ceny pohonných hmot těžily i nízkonákladové společnosti a začaly vyvíjet tlak na cenu letenek. Například strategií společnosti Eurowings přidat více letů do Evropy a speciálně do Německa vyvíjí firma tlak na cenu letenek, na kterou musí Lufthansa reagovat.  

 

Nárůstu zisku letecké společnosti Lufthansa nezabránily ani četné stávky zaměstnanců či pád letadla nízkonákladové divize Germanwings, při kterém loni v březnu zahynulo všech 150 lidí na palubě. "Při rezervování letů v předstihu vnímáme ze strany cestujících jistou obezřetnost, ale celkově jsme nezaregistrovali méně zákazníků. Jedná se jednoduše o nový trend v rezervování letenek," uvedla vedoucí finanční sekce společnosti Lufthansa Simone Menne pro zpravodaj CNBC

 

Šéf aerolinek Carsten Spohr k tragédii dodává, že "vzhledem k tragédii v divizi Germanwings byl rok 2015 pro Lufthansu z emocionálního hlediska velmi náročný. Další zátěž představovaly četné stávky. Z hlediska ekonomického byl ale rok 2015 příznivý," dodal nicméně. Provozní zisk společnosti loni stoupl o 55 procent na 1,8 miliardy eur. 

 

 

V letošním roce počítá Lufthansa s mírným nárůstem provozního zisku. Prognóza nicméně nezahrnuje dopady případných dalších stávek zaměstnanců. Firma navíc upozornila na ostrou cenovou konkurenci na trhu.

 

Lufthansa již dříve oznámila, že v loňském roce navzdory stávkám přepravila rekordních 107,7 milionu cestujících. Firmu loni zasáhlo 13 stávek pilotů a jedna stávka palubního personálu, celkem se stávkovalo 30 dní.

 

Zdroj: redakce, ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Mclilb qdikwn

Odpovědět

Datum : 27.09.2021 01:10, Vložil : Pyspmd

cost of ivermectin cream - buy stromectol for humans australia ivermectine

Ztvgqp fnhblt

Odpovědět

Datum : 25.09.2021 19:15, Vložil : Mgmzhn

write papers online - top essay writers pay for essays

Rjabss abffhx

Odpovědět

Datum : 24.09.2021 16:56, Vložil : Rsjsxx

how to get accutane prescription - where can i purchase accutane buy accutane online cheap

Vztnet grcudr

Odpovědět

Datum : 23.09.2021 12:26, Vložil : Tvgxlp

purchase tadalafil - tadalafil professional tadalafil cost

Zosqua zbyere

Odpovědět

Datum : 22.09.2021 06:01, Vložil : Qagolh

generic sildenafil 100mg - silepilled.com buy generic sildenafil

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka