Zisk Lufthansy mírně překonal očekávání, pomohly dražší letenky

31.07.2018

Berlín 31. července (ČTK) - Letecké společnosti Lufthansa ve druhém čtvrtletí klesl zisk před úroky a zdaněním (EBIT) o tři procenta na 982 milionů eur (25 miliard Kč). Mírně ale překonal odhady analytiků, kteří jej odhadovali na 942 milionů eur. Německý přepravce podle svého dnešního sdělení těžil především z vyšších cen letenek.

Dražší letenky firmě pomohly dorovnat růst cen paliv a nákladné začleňování zkrachovalých aerolinek Air Berlin. Čistý zisk se v kvartálu snížil o 0,8 procenta na 734 milionů eur.

Šéf Lufthansy Carsten Spohr počítá i nadále pro letošek s provozním ziskem, který se bude blížit rekordnímu roku 2017. Tehdy činil téměř tři miliardy eur (76,8 miliardy Kč).

Firma ovšem opět snížila svůj letošní odhad růstu kapacity. Ten by nově kvůli špatnému počasí, stávkám a rychlé expanzi nízkonákladové divize Eurowings měl činit pouze osm procent místo dříve udávaných 8,5 procenta.

Náklady na integraci Eurowings se v první polovině roku podle sdělení firmy vyšplhaly na 120 milionů eur. Ve třetím čtvrtletí by to mělo být dalších 50 milionů. Divize letos zisková nebude, ale záměrem je dostat ji do černých čísel v příštím roce, uvedla Lufthansa.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka