Mezinárodní letiště v Madridu přerušilo provoz kvůli dronům

04.02.2020

Madrid (ČTK) - Španělské úřady včera krátce po poledni uzavřely vzdušný prostor nad mezinárodním letištěm v Madridu poté, co       byly v jeho blízkosti zaznamenány drony. Informoval o tom deník El País. Podle něj nejprve spoje z tohoto letiště, které patří k     nejvytíženějším v Evropě, začaly nabírat zpoždění. Posléze byl prostor nad ním zcela uzavřen. Podle webové stránky pražského     letiště měl zpoždění i odpolední let do Prahy.

Přítomnost dronů, tedy bezpilotních malých letounů, v okolí letiště potvrdilo španělské ministerstvo dopravy. Rozhodnutí o uzavření letového provozu nad madriským letištěm padlo krátce po 12:30 SEČ. Důvodem byla oznámení několika pilotů, kteří zaznamenali drony v blízkosti ranvejí. Provoz na letišti přitom už ráno komplikovala mlha.

Provoz měl být zastaven nejméně do 14:40 SEČ.

Vládní agentura pro bezpečnost provozu v této souvislosti po incidentech na letišti Adolfa Suáreze na okraji Madridu ve čtvrti  Barajas na twitteru upozornilo, že za provoz dronů v blízkosti letiště hrozí pokuty až 90.000 eur (asi 2,2 milionu Kč).

 

Zdroj: ČTK

Foto: Pixabay

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka