Letecká společnost Smartwings obnoví na konci dubna lety z Prahy do Petrohradu

14.04.2021

Praha  (ČTK) - Letecká společnost Smartwings obnoví od 29. dubna linku mezi Prahou a ruským Petrohradem. Létat bude dvakrát týdně. Dosud byla linka přerušená od loňského jara kvůli pandemii koronaviru. Dnes o tom informovala společnost Smartwings. Lety do Petrohradu doplní také spoje dceřiných ČSA do Moskvy, do hlavního města Ruska létá z Prahy nyní také společnost Aeroflot.

Pravidelná linka Smartwings do Petrohradu bude létat od konce dubna každý čtvrtek a neděli. Letenky už dopravce začal prodávat na svém webu a také u prodejců letenek.

Letečtí dopravci Smartwings a ČSA, kteří patří do jedné skupiny, budou během letní sezóny létat z českých letišť lety do celkem 74 destinací v Řecku, Španělsku, Itálii, Francii, Portugalsku, Bulharsku, Černé Hoře, Chorvatsku, Izraeli, Egyptě, Turecku, Tunisku, SAE, Kapverdách, Nizozemsku, Švédsku, Dánsku, Rusku, Maltě, Ukrajině či Islandu. Do 49 destinací budou směřovat pravidelné linky Smartwings a ČSA, do dalších 25 destinací budou na charterových letech. Vedle toho budou aerolinky létat také ze svých základen v Polsku, Francii, Maďarsku, na Slovensku a Kanárských ostrovech.Aerolinky zároveň prodloužily možnost bezplatné změny termínu pro rezervace letenek do konce června. Nově vybraný let se musí uskutečnit nejpozději 31. března příštího roku.

Firmy Smartwings i ČSA se kvůli koronavirové krizi a rušení letů ocitly v ekonomických problémech. Smartwings od závěru března čerpají úvěr od čtyř bank za dvě miliardy korun. Celkově financování dopravce přesáhne sedm miliard korun, další peníze zajistí čeští akcionáři, podpora leasingových firem a restrukturalizace. Dluhy firmy jsou okolo 6,6 miliardy korun. Na půjčku naopak nedosáhly dceřiné ČSA, které jsou nyní v úpadku. Ten na ně uvalil soud po jejich vlastním návrhu. Společnost eviduje nesplacené pohledávky za přibližně 1,8 miliardy korun, z toho miliardu v rámci neproplacených nebo neprojetých letenek cestujících a zbytek pak společnost dluží dodavatelům. Podle firmy je cílem reorganizace společnosti s cílem její záchrany.

Na pražském letišti v současnosti mohou cestující využít přímé spoje na přibližně 35 linkách. Další letecké spoje budou dopravci přidávat v následujících měsících podle epidemického vývoje.

 

Zdroj: ČTK

Foto: Smartwings

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

canadian pharmaceuticals online

Odpovědět

Datum : 30.09.2022 20:29, Vložil : online pharmacy canada

rx online no prior prescription https://safecanadianpharm.com/ [url=https://safecanadianpharm.com/]pharmacies not requiring a prescription[/url]

prescription online

Odpovědět

Datum : 30.09.2022 05:43, Vložil : mexican online pharmacies

online pharmacies in canada https://safecanadianpharm.com/ [url=https://safecanadianpharm.com/]canadiandrugstore com[/url]

best pharmacy

Odpovědět

Datum : 30.09.2022 04:04, Vložil : canada pharmacy

non perscription on line pharmacies https://safecanadianpharm.com/ [url=https://safecanadianpharm.com/]pharmacy online[/url]

non prescription drugs

Odpovědět

Datum : 29.09.2022 21:03, Vložil : online pharmacy medications

canada pharmacy online orders https://allcanadianpharm.com/ [url=https://allcanadianpharm.com/]canadian pharmaceuticals online safe[/url]

iywwgsgbxlncusvfdinsotBtjlurefp

Odpovědět

Datum : 29.09.2022 20:57, Vložil : Jcegskifs

banfield online pharmacy online drugs viagra professional

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie