Smartwings o víkendu obnovily další letecké linky z Prahy, Brna i Ostravy

04.05.2021

Praha (ČTK) - Letecký dopravce Smartwings během uplynulého víkendu obnovil další lety, například z Prahy do Chorvatska nebo také první linky z regionálních letišť v Brně a Ostravě. Během víkendu je využilo téměř 3900 cestujících, což bylo zhruba 75 procent celkové kapacity. ČTK to dnes řekla mluvčí aerolinek Vladimíra Dufková. Smartwings a dceřiné ČSA plánují během léta pravidelné lety do 76 destinací.

O víkendu Smartwings spustily provoz z Brna a Ostravy. Pravidelné linky odtud směřují do Egypta, konkrétně zatím jednou týdne do Hurgady a stejně často do Marsa Alam. Během víkendu je využilo dohromady 544 cestujících. Během května chce dopravce z obou letišť přidat další frekvenci do obou destinací. V závěru měsíce by pak měla z Ostravy i Brna začít létat také linka do turecké Antalye, od června přibudou další linky.

Během letní sezóny chtějí Smartwings nabízet pravidelné lety z Brna do 11 destinací a dalších deset z Ostravy. Většina by měla mířit do dovolenkových přímořských destinací, například v Řecku, Turecku, Bulharsku, Egyptě nebo Itálii. Vedle toho jsou v plánu charterové lety pro cestovní kanceláře.V sobotu začala zatím jednou týdne fungovat také pravidelná linka z Prahy do Splitu. Ta by se během června měla rozšířit na denní spojení, Smartwings pak chce během léta létat také do Dubrovníku. V sobotu se z Prahy uskutečnil také první charterový let na Djerbu v Tunisku. V pátek dopravce obnovil také linku do Petrohradu.

Během letní sezony, která potrvá až do října, plánují aerolinky společně s dceřinými ČSA z českých letišť pravidelné lety do celkem 76 destinací v Řecku, Španělsku, Itálii, Francii, Portugalsku, Bulharsku, Černé Hoře, Chorvatsku, Izraeli, Egyptě, Turecku, Tunisku, SAE, Kapverdách, Nizozemsku, Švédsku, Dánsku, Rusku, Maltě, Ukrajině či Islandu. Obnovování linek ovšem bude záviset na vývoji pandemie koronaviru. Další lety dopravci plánují ze svých základen v Polsku, Francii, Maďarsku, na Slovensku a Kanárských ostrovech.

Smartwings i ČSA se kvůli koronavirové krizi a rušení letů ocitly v ekonomických problémech. Smartwings od minulého týdne čerpají úvěr od čtyř bank za dvě miliardy korun. Celkově financování dopravce přesáhne sedm miliard korun, další peníze by měli zajistit čeští akcionáři, podpora leasingových firem a restrukturalizace. Dluhy firmy jsou okolo 6,6 miliardy korun.

Na půjčku naopak nedosáhly dceřiné ČSA, které jsou nyní v úpadku. Ten na ně uvalil soud po jejich vlastním návrhu. Společnost eviduje nesplacené pohledávky za přibližně 1,8 miliardy korun, z toho miliardu v rámci neproplacených nebo nevyužitých letenek cestujících a zbytek pak společnost dluží dodavatelům. Podle firmy je cílem reorganizace společnosti s cílem její záchrany. ČSA i přes úpadek nadále létají.


Zdroj: ČTK

]Foto: Smartwings Group

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Odpovědět

Datum : 07.10.2021 16:27, Vložil : reno

carwrapsknoxvilletn.com i really liked your article. Thanks for sharing such a wonderful post.

Odpovědět

Datum : 31.08.2021 17:13, Vložil : reno

Awesome blog by the way and thanks for sharing! laser tattoo removal reno

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie