Aviatická pouť 2021 bude v sobotu 29. května

07.05.2021

Události v minulém roce neumožnily uspořádat jubilejní třicátý ročník Aviatické pouti. Významná pardubická akce, která si našla oblibu nejen u leteckých příznivců z České republiky, ale také z řady koutů světa, tak přišla o možnost připomenout si významné výročí důstojným programem. S vidinou zlepšení organizátoři přesunuli jubilejní ročník na letošní rok, ale jak se ukázalo, tak aktuální hygienická opatření stále neumožňují pořádání takto velké akce pro veřejnost. Postupně se zvažovalo několik variant, jak uspořádat jubilejní ročník a současně si připomenout letošních třicet let od uspořádání první Aviatické pouti a zároveň i sto deseti let od slavného přeletu pardubického rodáka Ing. Jana Kašpara z Pardubic do Prahy.

Díky pomoci města Pardubice, Pardubického kraje, společnosti enteria a.s. a řady dalších, kterým není důstojné připomenutí Pardubic jako kolébky českého letectví lhostejné, se podařilo připravit zcela nový formát letecké show, která bude přímým přenosem odvysílána v sobotu 29. května na programu ČT24 České televize od 14 hodin.

,,Vládní nařízení neumožňují uspořádání klasické Aviatické pouti, a proto jsme hledali, a nakonec i našli, řešení v podobě přibližně stominutového letového programu koncipovaného pro televizní přenos. Pochopitelně tu správnou atmosféru leteckého dne se vším, co k tomu patří, plně nenahradíme, ale na druhou stranu diváci budou mít přímý televizní přenos zpestřený o vstupy z historie Aviatických poutí, rozhovory s piloty, či pohledy do zákulisí letiště. Je to pro nás pro všechny nové, ale těšíme se na to a věříme, že spokojeni budou i diváci, kteří letos budou u televizních obrazovek,“ říká k letošnímu programu televizní Aviatické pouti předseda sdružení Ladislav Minařík.


V letovém programu se představí řada domácích pravidelných účastníků. Diváci nepřijdou o start repliky letounu Blériot, vystoupení Centra leteckého výcviku Pardubice, které předvede i historické stroje, prvoválečné repliky z Mladé Boleslavi, blok vojenských letců i známých leteckých akrobatů Petra Kopfsteina a Martina Šonky, nebude chybět ani zástupce plnohodnotných leteckých veteránů. A co by to bylo za Aviatickou pouť bez akrobatické čtyřky Flying Bulls Aerobatics Team, která pochopitelně nebude chybět ani v roce 2021.


Aviatická pouť tradičně spojuje bohatý letecký a pozemní program. Také letošek nebude výjimkou, i když charakter programu pořadatelé modifikovali v akci nazvanou Májové letecké Pardubice. Již od desátého května budou na různých místech Pardubic k vidění velké panely s fotografickým i textovým připomenutím uplynulých ročníků i aktivit slavného Ing. Jana Kašpara. Pro příznivce budou probíhat na internetu i soutěže s leteckou tématikou a pochopitelně bude, tak jako každý rok, uctěna památka prvního českého pilota a také první výročí úmrtí jednoho ze zakladatelů Aviatické pouti pana Jaroslava Jandy.

Jádrem letošního ročníku bude v sobotu 29. května televizní přenos na ČT24 od 14 hodin, ale aktivit připomínajících významnou evropskou leteckou show, pardubickou stálici a jednoho z Pardubických tahounů bude řada.

Aktuální novinky a upozornění na blížící se akce budou zveřejňovány na internetových a facebookových stránkách Aviatické pouti.

 

Zdroj: PRESS CENTRUM Aviatická pouť

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Odpovědět

Datum : 07.10.2021 16:24, Vložil : reno

gosh! what a great site! ive been having difficulties understanding this before.. thanks for sharing this! \ carwrapsbakersfield.com

Odpovědět

Datum : 31.08.2021 17:12, Vložil : lubbock

Awesome services. Arrived early and worked non-stop. Thank you laser tattoo removal lubbock

Yes No Picker Wheel

Odpovědět

Datum : 13.07.2021 09:59, Vložil : Linda Friedman

You have a great website...I love the colors and themes. Did you build this website yourself? Would you mind letting me know where you got it from or what the theme is called since I am planning to build my website? Thanks a lot. We have developed a profile by using the term wheel spinner since it is common for people to take a lot of time to make important decisions. Such precious time should not be wasted. This Yes or No Generator will make it easier for you to make smart decisions to increase your chances of success.

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie