Letiště Praha bude využívat nový geografický informační systém. Platformu dodá Unicorn Systems

18.05.2021

Letiště Praha bude ke správě polohových dat využívat systém společnosti Esri. Ta je světovým lídrem v oblastech pořizování, správy, analýzy a publikace geodat. O správné nasazení systému se postará společnost Unicorn Systems, která zvítězila ve výběrovém řízení.

Letiště Praha využívá k pořizování a správě geografických informací LetGIS, tedy letištní geografický informační systém. Ten integruje veškerá data, která obsahují informaci o poloze. Jedná se zejména o polohopis venkovních ploch, budov, místností, inženýrských sítí, ale také dat úzce spjatých s letectvím, jako jsou ochranná pásma, monitoring překážek, poloha radionavigačních zařízení, denní a noční značení pro navigaci pohybu letadel. V praxi tedy například v případě požáru letiště ví, kde je
nejbližší hasičský přístroj, hydrant, kolik je v budově zaměstnanců nebo kde je úniková cesta.


Správa polohových dat je klíčová pro chod areálu Letiště Praha, protože velkému objemu dat dává nový rozměr. Také se připravujeme na poskytování leteckých dat ve výměnném formátu pro letectví. Věřím, že jdeme správnou cestu a otevírají se nám nové možnosti,” říká Roman Janeček, vedoucí týmu pro Geodézii a kartografii Letiště Praha.


„V oblasti geoinformatiky máme bohaté zkušenosti s implementací těch největších projektů v energetice a telekomunikacích. Věříme, že řešení od Esri, v kombinaci se zkušeným implementačním partnerem, je tou nejlepší volbou,“ dodává Miroslav Hašek, ředitel produkčního streamu Unicorn Systems.


Aktuálně probíhá analytická fáze, přičemž nový geografický systém bude nasazen během 14 měsíců. Při realizaci je kladen důraz na maximální soulad se standardy platformy tak, aby mohly být využívány nejnovější funkce bez nutnosti složitých aktualizací systému. Zaměstnanci Letiště Praha dostanou moderní systém v podobě sady specializovaných mapových aplikací, které přímo podpoří konkrétní uživatelské scénáře. Pro komplexní analytické úlohy bude k dispozici nejnovější verze mapového klienta ArcGIS Pro.

 

Zdroj a Foto: Letiště Praha

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Odpovědět

Datum : 07.10.2021 16:19, Vložil : reno

gosh! what a great site! ive been having difficulties understanding this before.. thanks for sharing this! carwrapslubbock.com

Odpovědět

Datum : 30.09.2021 06:45, Vložil : geebranz

Better system! eyelashextensionsfortcollins.com

Odpovědět

Datum : 31.08.2021 17:08, Vložil : peoria il

Awesome services. Arrived early and worked non-stop. Thank you termite inspection peoria il

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie