Airbus za pololetí zvýšil dodávky letadel o 51,5 procenta

12.07.2021

Paříž (ČTK) - Dodávky letadel evropského výrobce Airbus se začínají zotavovat z loňského propadu způsobeného pandemií nemoci covid-19. Za prvních šest měsíců letošního roku Airbus dodal zákazníkům 297 letadel, o 51,5 procenta více než ve stejném období loni, oznámila dnes společnost. V prvním pololetí 2019, tedy předtím, než koronavirová krize ochromila leteckou dopravu, dodal Airbus 389 letadel.

Airbus také získal v pololetí 165 objednávek na letadla. Po odečtení zrušených objednávek však počet čistých objednávek činil jen 38.V samotném červnu firma dodala 77 letadel. Obdržela také objednávky na 73 letadel, z toho 70 od americké společnosti United Airlines.

Generální ředitel Airbusu Guillaume Faury plánuje v letošním roce dodat zákazníkům nejméně tolik letadel, jako v předchozím roce. Loni dodávky Airbusu kvůli pandemii nemoci covid-19 klesly na 566 letadel z rekordních 863 l v roce 2019. Kvůli pandemii firma snížila výrobu přibližně o 40 procent, od léta ji však plánuje opět zvýšit, napsaly agentury DPA a Reuters.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka