Boeing kvůli novému problému ve výrobě omezí montáž letounů 787

13.07.2021

Seattle (USA) (ČTK) - Americký výrobce letecké techniky Boeing kvůli novému problému ve výrobě omezí montáž letounů 787. Zákazníkům letos dodá méně než polovinu ze zhruba 100 plánovaných strojů. Uvedla to dnes agentura Reuters.

Dodávky modelu 787 byly obnoveny po pětiměsíční přestávce teprve v březnu. Od konce loňského roku se spolu s modelem 737 potýkaly s problémy v elektroinstalaci a dalšími nedostatky.

Boeing nesdělil, o kolik méně letounů 787 dodá, na přechodnou dobu chce ale snížit tempo výroby pod současných pět letounů za měsíc. Letos tento konkurent evropského Airbusu dodal zákazníkům už 156 letadel všech typů, zatímco za celý loňský rok jich bylo 157.O novém problému při výrobě přední části letadla informoval v pondělí americký Federální úřad pro letectví (FAA). Ten uvedl, že Boeing problém odstraní před dodáním letadel zákazníkům.

Boeing v červnu získal 146 objednávek a 45 letadel zákazníkům dodal. To je jeho zatím nejvyšší měsíční dodávka od března 2019, kdy se stala druhá smrtelná nehoda jeho letounu 737 MAX.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka