Pražské letiště ode dneška posílí kontroly cestujících po příletu

02.09.2021

Praha (ČTK) - Letiště Václava Havla v Praze ode dneška posílí kontroly cestujících po příletu. Potřebné dokumenty pro vstup do České republiky budou společně kontrolovat pracovníci letiště, příslušníci cizinecké policie a celní správy. Zároveň budou posíleny personální i technické kapacity pracovníků. Letiště tak reaguje na postupně narůstající provoz a aktuálně platné podmínky státu pro cestování během koronavirové pandemie. Podle prognóz navíc bude zájem o cestování do Prahy dál růst.

Nový postup bude před pasovou hraniční kontrolou na obou terminálech a zaměří se na splnění všech podmínek na příletu, jako jsou dokončené očkování proti covidu-19, potvrzení o prodělání nemoci nebo platné negativní testy. Kontrolován bude také příjezdový formulář pro cesty do ČR. Zároveň by nové kontroly měly podle letiště zvýšit bezpečnost cestujících i pracovníků letiště.Letiště lidem opakovaně doporučuje, aby si vždy dopředu zjišťovali pravidla pro cestování. Již před odletem ze své destinace do Prahy by měli mít připravené a ideálně vytištěné všechny potřebné dokumenty, příjezdový formulář i potvrzení o bezinfekčnosti, pokud ho z dané země potřebují.

Provoz na pražském letišti v posledních měsících postupně roste. Letiště v červenci odbavilo přes 605.000 pasažérů, což je o 53 procent více než v předchozím měsíci. Zároveň jde při meziročním porovnání o nárůst o 140 procent. To překonalo i původní prognózy o růstu po koronavirové krizi. I přes poslední nárůst je však letový provoz nadále hluboko pod čísly před vypuknutím pandemie koronaviru. Pražské letiště kvůli koronavirové krizi loni po letech rekordních čísel odbavených cestujících přišlo ve srovnání s rokem 2019 o 79 procent pasažérů. Celkem jich odbavilo 3,66 milionu, což je nejméně za posledních 25 let.Od minulého týdne Česko uznává očkování proti koronaviru u lidí ze zemí mimo Evropské unie, pokud je jejich vakcína schválena Evropskou lékovou agenturou (EMA) nebo Světovou zdravotnickou organizací (WHO) pro nouzové použití. Změna v uznávání očkovacích certifikátů se týká například Britů, kteří jsou často očkováni vakcínou AstraZeneca vyráběnou v Indii. Předtím se v Česku museli standardně testovat.

 

Zdroj: ČTK

Foto:  Letiště Václava Havla

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Odpovědět

Datum : 05.09.2021 09:07, Vložil : tulsa

thank you for this! really appreciate you doing this current mortgage rates

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka