Boeing zřejmě obnoví dodávky letounů 787 Dreamliner nejdříve koncem října

06.09.2021

Chicago/Washington (ČTK) - Americká strojírenská společnost Boeing pravděpodobně neobnoví dodávky letounů 787 Dreamliner zákazníkům dříve než koncem října. Zatím se jí totiž nepodařilo přesvědčit regulátory, aby schválili její návrh způsobu inspekce těchto letadel, který by obnovení dodávek urychlil. Informoval o tom list The Wall Street Journal s odvoláním na zdroje obeznámené se situací.

Dodávky letounů 787 Dreamliner jsou téměř zcela pozastaveny již skoro rok. K jejich prvotnímu přerušení došlo, když americký Federální úřad pro letectví (FAA) začal důkladněji prověřovat výrobní vady těchto strojů.

Přerušení dodávek odstřihlo Boeing od důležitého zdroje hotovosti a zkomplikovalo plány jeho zákazníků. S postupem času bude mít čím dále více zákazníků na základě smluvních podmínek možnost využít prodlevy v dodávkách ke zrušení či úpravě kontraktů.

Společnost Boeing uvedla, že na konci června čekala na dodání zákazníkům zhruba stovka letounů 787 Dreamliner. Katalogová cena jednoho letounu začíná na zhruba 250 milionech dolarů (5,3 miliardy Kč), zákazníci ale obvykle díky slevám platí zhruba polovinu této částky.Leasingová společnost Avolon Holdings již v důsledku zpoždění zrušila zakázky na dvě letadla 787 Dreamliner. Podle zdrojů obeznámených se situací navíc v rámci jednání s Boeingem pohrozila zrušením dalších tří objednávek. O zrušení zakázek na několik letounů 787 Dreamliner podle The Wall Street Journal uvažuje také letecká společnost American Airlines.

Boeing se v posledních letech potýká s různými problémy, mezi které patří například dřívější odstávka letadel 737 MAX po dvou tragických nehodách či negativní dopad koronavirové krize na poptávku po letecké přepravě. Tradičním konkurentem Boeingu je evropský výrobce letecké techniky Airbus.

 

Zdroj: ČTK

Foto: Boeing 787 N1015B ANA Airlines

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

nc post

Odpovědět

Datum : 07.09.2021 17:37, Vložil : jonela

Pretty good post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I have really enjoyed reading your blog posts. Any way I'll be subscribing to your feed and I hope you post again soon. Big thanks for the useful info.

Local carpentry and joinery

nc post

Odpovědět

Datum : 07.09.2021 17:36, Vložil : jonel

I was very encouraged to find this site. The reason being that this is such an informative post. Thanks for sharing! [url=https://joinerynewcastle.com.au/]Local carpentry and joinery[/url]

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka