Airbus letos dodal odběratelům 384 letadel, drží si náskok před Boeingem

08.09.2021

Paříž (ČTK) - Evropský výrobce letadel Airbus dodal v srpnu svým odběratelům 40 letadel. Od začátku roku počet dodaných strojů činí 384. Tím se Airbus přiblížil ke splnění svého celoročního cíle, že dodá 600 letadel a udrží si pozici největšího výrobce letadel na světě před americkým konkurentem Boeing. V počtu objednávek však Airbus za Boeingem zaostává, uvedla dnes agentura Reuters.

Airbus získal za osm měsíců objednávky na 269 letadel. Po očištění o zrušené objednávky má zakázky na 132 strojů.Dodávky letadel jsou pro firmy důležité, neboť jsou zdrojem většiny jejich příjmů. Airbus si udržuje náskok před americkým konkurentem, který se nyní postupně zbavuje zásob nedodaných letadel kvůli téměř dvouletému odstavení jeho strojů 737 MAX z provozu. Boeing však vede v počtu nových objednávek, protože američtí dopravci obnovují své flotily. Na konci července měl Boeing objednávky na 630 letadel.

Loni dodávky Airbusu kvůli pandemii klesly na 566 letadel z rekordních 863 v roce 2019.

 

Zdroj: ČTK

Foto: Airbus 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka