Americké aerolinky Breeze si objednaly dalších 20 letadel Airbus A220

14.09.2021

Washington (ČTK) - Nové americké aerolinky Breeze, jejichž zakladatelem je podnikatel David Neeleman, si objednaly dalších 20 letadel Airbus A220 určených pro lety na střední vzdálenosti. Aerolinky tak celkovou zakázku zvýšily na 80 letadel, informovala dnes agentura Reuters.

Letadla pro Breeze budou vyrobena v továrně v americkém státě Alabama. První letadlo má být dodáno konce října a pak mají dodávky pokračovat tempem jedno letadlo měsíčně.

Aerolinky Breeze se díky rozšíření objednávky staly po americké společnosti Delta Air Lines druhým největším zákazníkem pro letoun A220.

Dopravce Breeze zahájil provoz letos v květnu s letadly Embraer. Neeleman už v minulosti založil čtyři letecké společnosti, včetně JetBlue a kanadských WestJet. Breeze má přinést novou konkurenci na letecký trh v době, kdy se domácí letecká přeprava v USA snaží zotavit z krize způsobené pandemií nemoci covid-19.

Breeze v současnosti létá do 16 amerických měst a provozuje téměř 40 spojů. Zaměřuje se na spojení s menšími americkým městy, do kterých větší dopravci létají málo nebo vůbec. Používá 13 letadel od výrobce Embraer.

 

Zdroj: ČTK

Foto: Breeze Airways twitter 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka