Eurowings na jaře posílí svůj pražský provoz o osm nových linek

04.11.2021

Praha  (ČTK) - Letecký dopravce Eurowings od března přidá do svého pražského letového řádu osm nových linek. Létat bude například na řecké ostrovy, Mallorku a další španělské destinace, do portugalského Fara nebo na kyperskou Larnaku. Při dnešním slavnostním otevření nové základny společnosti na pražském letišti to řekl šéf Eurowings Jen Bischof. Během zimy aerolinky létají z Prahy do 14 destinací.

Nové linky Eurowings spustí se začátkem letního letového řádu. Mezi nové destinace se zařadí například Alicante, Palma de Mallorca, Valencie, Faro, Larnaka, Stockholm a řecké ostrovy Korfu a Kréta.

Nyní Eurowings z Prahy létají do 14 destinací, konkrétně do Atén, Barcelony, Bristolu, Birminghamu, Düsseldorfu, Kolína nad Rýnem, Milána, Kodaně, Záhřebu, Málagy, Milána, Tel Avivu, na Tenerife a na ostrov Fuerteventura.

"Praha je pro Eurowings vysoce relevantní destinace, a proto v letním letovém řádu opět významně rozšíříme síť linek o osm nových míst. To nám od března umožní dopravit ještě více volnočasových i byznysových zákazníků do atraktivních destinací po celé Evropě," podotkl Bischof.Eurowings zatím z pražské základy provozují dvě letadla Airbus A320, v létě příštího roku je doplní třetí letoun. Dopravce v Praze zaměstnává přes stovku lidí, podle Bischofa podnik vybíral z více než 6000 zájemců. Praha se stala desátou základnou Eurowings v Evropě.

Leteckou dopravu nadále výrazně omezuje koronavirová krize, provoz na letišti ovšem v posledních měsících pomalu roste. Pražské letiště v září odbavilo téměř 654.000 cestujících. Meziročně je to asi o 63 procent více, zároveň je to však asi o dvě třetiny méně než v předkrizovém období. Během zimního letového řádu mohou cestující z pražského letiště létat do 92 destinací. V nabídce jsou například nové linky do Tel Avivu, Neapole, Oděsy, Kyjeva, Dubaje či Amsterdamu.

 

Zdroj: ČTK

Foto Euriwingsgroup

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka