Smartwings pronajmou během zimy devět svých letadel do Izraele a USA

10.11.2021

Praha (ČTK) - Letecká společnost Smartwings získala v zahraničí další kontrakty na využití svých letadel přes zimu. Aerolinky uspěly v tendrech na pronájem letadel Boeing 737-800 s posádkami, šest letounů bude mít během zimy základnu v Izraeli, další tři pak v USA. ČTK dnes o tom informoval český letecký dopravce v tiskové zprávě.

"Každý takový kontrakt nám pomůže zajistit práci našim kvalifikovaným zaměstnancům v zimním období, kdy je poptávka po létání v Evropě nižší a odvětví letecké dopravy se stále vzpamatovává z koronavirové krize a potýká se s přetrvávajícími omezeními,“ řekl člen představenstva a generální ředitel Smartwings Roman Vik.

V Izraeli Smartwings uspěly rovnou u dvou dopravců. Na linkách letecké společnosti Israir bude létat pět letadel Smartwings, jedno letadlo pak na letech společnosti Airkia. Pronájem letadel do Izraele k Israir Airlines navazuje na spolupráci už z letošního jara, kdy u izraelských aerolinek létaly dva stroje z flotily Smartwings. Smartwings a Israir Airlines navíc budou od prosince spolupracovat v rámci tzv. code-sharové spolupráce. Z Tel Avivu budou letouny Smartwings pod Israir Airlines létat například do Prahy, Atén, Budapešti, Batumi, Kyjeva, Larnaky, Sofie, Říma, Mnichova, Tbilisi a Berlína. Letadlo pronajaté společnosti Airkia bude létat na linkách z Tel Avivu do Dubaje, Marakéše, Atén, Říma, Amsterdamu, Barcelony či Jerevanu.

Další tři letadla Boeing 737-800 z flotily Smartwings zamíří na zimu do USA. Využívat je bude americká letecká společnost Swift Air. Letouny budou mít základny na amerických letištích Milwaukee (dvě letadla) a Lansing (jedno letadlo) a budou nasazovány na linky do Mexika, Dominikánské republiky a na Jamajku.

Smartwings v minulosti spolupracovaly při pronájmech letadel s posádkou s desítkami leteckých společností po celém světě. Dopravce pronajímal svá letadla s posádkou i letos v létě, konkrétně srbskému státnímu dopravci Air Serbia.

Smartwings v současnosti provozují kromě Česka lety také z letišť v Polsku, Francii, Německu, Maďarsku, na Slovensku a Kanárských ostrovech. Z Prahy nabízí v zimě pravidelné linky do Londýna (Heathrow), Dubaje, na čtyři Kanárské ostrovy (Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote a Fuerteventura), do Málagy, Tel Avivu, na Mallorku, ostrov Madeira (Funchal) a do egyptských letovisek Hurghada a Marsa Alam. Charterové lety směřují na Kapverdské ostrovy (Boa Vista, Sal), do Ománu a Egypta.

Společnost Smartwings se kvůli koronavirové krizi a rušení letů ocitla v ekonomických problémech. Firma čerpá úvěr od čtyř bank za dvě miliardy korun. Celkově financování dopravce přesáhne sedm miliard korun, další peníze by měli zajistit čeští akcionáři, podpora leasingových firem a restrukturalizace. Naopak v úpadku je od března dceřiná společnost Smartwings České aerolinie. Smartwings jsou nyní pověřeny vypracovat jejich reorganizační plán.

 

Zdroj: ČTK

Foto: Smartwings Group

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Smartwings will lease nine of its aircraft to Israel and the USA during the winter

Odpovědět

Datum : 11.11.2021 13:50, Vložil : Wdiwal

In addition to the Czech Republic, Smartwings currently operates flights from airports in Poland, France, Germany, Hungary, Slovakia and the Canary Islands. In winter, it offers regular flights to London (Heathrow), Dubai, the four Canary Islands (Tenerife, Gran Canaria, spacebar counter.

Odpovědět

Datum : 11.11.2021 12:06, Vložil : tamara

And losing on card game bets with Dalí Bitcoin

Odpovědět

Datum : 11.11.2021 12:05, Vložil : yeoyeo

And losing on card game bets with Dalí [url=https://www.guitarlessonsspokane.com]Bitcoin[/url]

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka