Cestující hodnotili: Letiště Václava Havla Praha je jedno z nejlepších v Evropě

11.03.2022

Pasažéři ocenili Letiště Václava Havla Praha, které na základě jejich hodnocení získalo cenu Airport Service Quality Award za rok 2021. Tu každoročně uděluje nejlepším letištím s prokazatelně nejvyšší spokojeností cestujících s poskytovanými službami mezinárodní
sdružení letišť Airports Council International. Letiště Václava Havla Praha získalo toto ocenění v kategorii evropských letišť s 15 až 25 miliony odbavených cestujících již počtvrté v řadě.


Také v roce 2021 měla na osobní dopravu velký vliv pandemie COVID-19 z důvodu neustále se vyvíjejících opatření a nových očekávání. Ta ovlivňovala způsob, jak cestující vnímali letiště jako takové. Tato cena je pro nás symbolem uznání, že jsme šli správným směrem a plnili jsme dobře své závazky vůči všem našim zákazníkům. Děkuji především našim zaměstnancům, protože díky
nim jsme si cenu zasloužili už počtvrté za sebou
,“ říká Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.


Na základě údajů získaných v roce 2021 od 370 000 respondentů bylo uděleno celkem 111 cen 88 letištím na světě. Oceněné kategorie zahrnují Nejlepší letiště podle velikosti (počet odbavených cestujících za rok) a regionu, a dále Nejlepší hygienická opatření v rámci regionu.


Po druhém roce pandemie jsou letošní vítězové cen Airport Service Quality těmi, kteří dokázali zvláště dobře reflektovat zákaznickou zkušenost a priority v nejnáročnější době celé historie našeho odvětví,“ uvedl CEO ACI World Luis Felipe de Oliveira, a dodal: „Jsme nesmírně hrdí na jejich zářný příklad v rámci poskytování té nejlepší zákaznické zkušenosti.“ 

Seznam všech vítězů zde: https://aci.aero/programs-and-services/asq/asq-awards-and-recognition/ 

O Mezinárodní radě letišť ACI World 

Mezinárodní rada letišť (Airports Council International, ACI) je obchodní sdružení světových letišť, které bylo založeno v roce 1991 s cílem podporovat spolupráci mezi členskými letišti a dalšími partnery působícími v segmentu letectví, včetně Mezinárodní organizace civilního letectví (the International Civil Aviation Organization), Mezinárodní asociace leteckých dopravců (the International Air Transport Association) a Organizace civilních letových navigačních služeb (the Civil Air Navigation Services Organization). Tím, že zastupuje prioritní zájmy letišť během klíčových fází vývoje směrnic, přispívá ACI zásadním způsobem k zajištění globálního systému letecké přepravy, který je bezpečný, zabezpečený, efektivní a ekologicky udržitelný. V lednu 2022 mělo ACI 717 členů obsluhujících 1950 letišť ve 185 zemích.

Program ASQ Mezinárodní rady letišť ACI je předním světovým nástrojem měření a srovnávání zákaznické zkušenosti na letištích. ASQ provádí 640 000 individuálních dotazníkových šetření ročně (před pandemií Covid-19) v 50 jazycích a 91 zemích.


Další aktuální informace naleznete také na Twitteru Letiště Praha @PragueAirport

 

Zdroj a Foto: Letiště Praha

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Odpovědět

Datum : 22.03.2022 03:11, Vložil : Otto Osborn

The greatest airports offer a pleasurable and memorable travel experience that begins long before passengers enter the terminal. A good indicator of success is easy airport access for those with luggage and families with young children, via a variety of cost-effective forms of transportation. If you ever got stuck into the airport waiting for your plane to arrive, why don't you play multiplayer games on your laptop, you can download lots of free mobile games on your PC on PlayPC.io.

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie