Letiště Praha hledá nového provozovatele taxi. Zákazník bude znát cenu předem

03.06.2022

Jasně daná pevná cena předem za jízdu taxi z Letiště Praha. Tuto povinnost bude mít vítěz nového koncesního řízení na provozovatele taxislužby. Letiště Praha nový tendr vypsalo s cílem dále zlepšit kvalitu taxi služby. Původní koncesní řízení bylo zrušené po zvážení připomínek Ministerstva dopravy, ale i některých uchazečů, kteří zpochybňovali některé podstatné aspekty, jako například proces odbavení impulsivního zákazníka prostřednictví elektronické objednávky se všemi potencionálními uchazeči.


Letiště Praha proto uspořádalo předběžné tržní konzultace, aby projednalo obavy uchazečů spolu s předpokládanými změnami některých principů s cílem rozšířit počet potenciálních uchazečů a tím dosáhnout co nejlepší soutěže. Letiště Praha tak nově nenastavuje, jakým způsobem má být taxislužba poskytována. Uchazeč má na výběr, zda zvolí poskytování služby prostřednictvím
taxametru, elektronické objednávky, nebo smluvní přepravy, anebo kombinací více způsobů. Nicméně Letiště Praha za všech okolností požaduje plnění legislativy, v opačném případě má možnost opakovaně uložit pokuty a v konečném důsledku smlouvu i vypovědět.


Taxi služba je pro nás klíčová. V novém tendru reagujeme hlavně na požadavky cestujících, kteří především chtějí znát cenu předem. Nový taxi operátor bude poskytovat své služby pod neustálou kontrolou proti předražování. Všechny jízdy, i ty, které budou mimo Prahu, musí být v souladu s nařízením o maximálních cenách,“ říká Jakub Puchalský, člen představenstva Letiště Praha. Provozovatel bude mít povinnost před každou jízdou stanovit konečnou cenu, kterou vypočítá jeho software. Výsledná cena jízdného pak nesmí překročit dohodnutou cenu, a to ani při změně trasy nebo čekání v zácpě.


Cestující si jízdu vozem taxislužby bude mít možnost objednat pomocí kiosků v příletových halách na obou terminálech, svým vlastním chytrým telefonem bez nutnosti instalace aplikace, na webu taxi operátora i letiště. Samozřejmě objednání bude možné i pomocí aplikace. Provozovatel bude na základě smluvních podmínek garantovat požadovanou kvalitu služeb, bezpečnost provozu, vozový
park složený z automobilů se stářím maximálně do tří let, čistotu vozidel a u řidičů reprezentativní vystupování a alespoň základní znalost angličtiny a plynulou češtinu. Zákazník bude mít možnost vždy zaplatit i bezhotovostně.


Největší váhu v koncesním řízení bude mít ekonomické kritérium, a to poplatek na jednoho cestujícího. Nejvíce bodů v rámci ekonomického kritéria tedy obdrží ten zájemce, který nabídne nejvyšší částku za každého cestujícího, kterého letiště odbaví. Přičemž poplatek za cestujícího bude odstupňovaný dle počtu odbavených cestujících v daném měsíci. Podle aktuální poptávky musí taxi
operátor přizpůsobovat počet dostupných vozů na letišti, aby zajistil dopravní obslužnost a cestující mohli služby využívat bez delšího čekání. Na přání zákazníka zajistí dispečer taxislužby pro rodiny s dětmi autosedačku. Podmínky spolupráce zahrnují i možnosti přepravy pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace.


Letiště při přípravě zadání koncese zohlednilo i šetrný přístup k životnímu prostředí. V rámci hodnocení zvýhodní takového uchazeče, který se největší měrou zaváže ke snižování uhlíkové stopy. Nový taxi operátor by mohl zahájit svoji činnost na jaře 2023.
Další aktuální informace naleznete také na Twitteru Letiště Praha @PragueAirport

 

Zdroj a Foto: Letiště Praha 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

abcd

Odpovědět

Datum : 06.12.2022 12:23, Vložil : bape outlet

I would like to show my respect for your kind-heartedness for men and women that really want guidance on this particular matter. Your real dedication to getting the solution up and down was particularly insightful and has usually encouraged many people like me to realize their targets. This invaluable facts signifies a lot to me and much more to my mates. Thank you; from all of us. bape outlet http://www.bape-hoodie.com

Odpovědět

Datum : 25.08.2022 08:48, Vložil : baccaratcommunity

When I read an article on this topic, baccaratcommunity the first thought was profound and difficult, and I wondered if others could understand.. My site has a discussion board for articles and photos similar to this topic. Could you please visit me when you have time to discuss this topic?

Keo nha cai

Odpovědět

Datum : 04.08.2022 08:27, Vložil : Keo nha cai

The assignment submission period was over and I was nervous, keo nha cai and I am very happy to see your post just in time and it was a great help. Thank you ! Leave your blog address below. Please visit me anytime.

토도독

Odpovědět

Datum : 22.07.2022 03:39, Vložil : 토도독

This blog is really awesome. At first, I went around your blog lightly, but the more I read, the more gem-like articles I read. I like reading your writing. Many people are looking for topics related to your writing, so you will be of great help to them. 스포츠토토사이트

토토모션

Odpovědět

Datum : 22.07.2022 03:39, Vložil : 토토모션

No one would agree with you more completely than I do me. It's a really logical and elegant summary of what I want to say. I want to look around your blog more. I'm sure there are more good topics on my blog that you can write about. Please come and check. 메이저놀이터

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie