Letecký provoz se kvůli pravidelné údržbě krátkodobě přesune na vedlejší dráhu

17.10.2022

Pravidelná podzimní údržba hlavní ranveje přesune letecký provoz krátkodobě na dráhu vedlejší. K uzavření hlavní ranveje dojde na maximálně pět dnů v období mezi 31. říjnem a 11. listopadem, vždy pouze v denních hodinách od 8 do 16 hodin. Nezbytné práce zahrnují odgumování, opravu dilatačních spár a obnovu vodorovného značení.


 
„Přesný termín bude stanoven na základě aktuálních meteorologických podmínek, které umožní efektivně využít dobu uzavírky, tedy pokud nebude mlha, nízké teploty nebo špatný vítr. Jedná se o pravidelnou údržbu po letní sezóně, kdy na hlavní dráze byl nepřetržitý provoz. Cílem je dostat stav povrchu a značení do co nejlepší kondice před zimní sezónou,“ říká Miroslav Charvát, manažer Správy a rozvoje provozu ploch. 

Po dobu uzávěry převezme veškerý letecký provoz vedlejší ranvej 12/30. S ohledem na hustě osídlené oblasti Prahy a Kladenska, které negativně ovlivňuje právě provoz na vedlejší dráze, proběhne údržba pouze v denních hodinách a v noci se bude opět létat na hlavní dráhu.

Směr provozu je závislý na aktuálních meteorologických podmínkách, především větru. Preferovaný směr je ale přistání od Prahy a vzlet na Kladno. Pravidelnou údržbu dráhového systému je nutné, zejména s ohledem na provozní bezpečnost, provádět dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim. Údržby drah trvají vždy jen nezbytnou dobu nutnou pro zvládnutí kvalitní údržby a uskutečňují se za plného provozu letiště.

Zdroj a Foto: Letiště Praha

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

shz

Odpovědět

Datum : 03.12.2022 12:51, Vložil : shz

This is an excellent post I seen thanks to share it. It is really what I wanted to see hope in future you will continue for sharing such a excellent post. Atomization technology

mymro

Odpovědět

Datum : 30.11.2022 07:41, Vložil : mymro

MyMRO is a specialized and leading brand for supplying construction and agriculture machinery parts for customers worldwide, along with the belief of standing on large variety, fast delivery, OEM quality, and the lowest price. At MyMRO, we always have what you need, always at low prices. We are proud of our delivery, specialist service, quality, and pricing that always meets and exceeds our customers' expectations. In addition to fuel tank gas cap 77300-33070, you can also buy other models or other parts of Excavators, Forklift, Aerial Work Platforms AWP on our website.

mymro

Odpovědět

Datum : 30.11.2022 07:40, Vložil : mymro

MyMRO is a specialized and leading brand for supplying construction and agriculture machinery parts for customers worldwide, along with the belief of standing on large variety, fast delivery, OEM quality, and the lowest price. At [url=https://www.mymromarts.com]MyMRO[/url], we always have what you need, always at low prices. We are proud of our delivery, specialist service, quality, and pricing that always meets and exceeds our customers' expectations. In addition to fuel tank gas cap [url=https://www.mymromarts.com/fuel-tank-gas-cap-77300-33070.html]77300-33070[/url], you can also buy other models or other parts of Excavators, Forklift, Aerial Work Platforms AWP on our website.

shz

Odpovědět

Datum : 27.11.2022 09:40, Vložil : shz

I see the greatest contents on your blog and I extremely love reading them. Clean廠勞力士迪通拿

shz

Odpovědět

Datum : 21.11.2022 19:35, Vložil : shz

This is an excellent post I seen thanks to share it. It is really what I wanted to see hope in future you will continue for sharing such a excellent post. rad 140 results

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie