Čedok otevírá novou egyptskou destinaci Ain Sokhna, chartery poletí z Prahy na nové letiště u Káhiry

21.03.2023

Písčité pláže, koupání v Rudém moři a jediný dosud existující starověký div světa na dosah  cestovní kancelář Čedok nabídne od letošní letní sezóny v pořadí již pátou destinaci v Egyptě – Ain Sokhna. Na dovolenou mohou první turisté letět přímo z Prahy od 12. června 2023 a charterové lety jsou naplánované až do poloviny září. Letadla letecké společnosti Smartwings, která bude exkluzivně pro Čedok spojení provozovat, budou přistávat na novém letišti u Káhiry – Capital International Airport. Z letoviska bude nejrychlejší cesta do Gízy, kde mohou cestovatelé vidět slavné pyramidy i Velkou sfingu, ale také do Káhiry, křesťanských klášterů v oblasti nebo do oázy Fajjúm. Zájezdy jsou již v prodeji od tohoto týdne.

Otevíráme ještě pro letošní letní sezónu novou egyptskou destinaci a od poloviny června odstartujeme zájezdy do letoviska Ain Sokhna u Rudého moře, kam se prozatím nikdy od nás necestovalo. Lokalita je ideální pro turisty, kteří chtějí navštívit také nejvýznamnější památky a muzea v Káhiře i nedaleké pyramidy v Gíze, proto plánujeme také poznávací zájezdy. Čedok bude mít na českém trhu nejširší nabídku v Egyptě a létat během léta už do pěti míst,“ oznámil novinku Miroslav Kubáč, ředitel charterových zájezdů Čedoku.

Do Ain Sokhna mohou klienti Čedoku letět na palubě letecké společnosti Smartwings letadly typu Boeing 737 pro 189 cestujících v ekonomické třídě. Přímé charterové lety zamíří z Letiště Václava Havla Praha jednou týdně na nové mezinárodní letiště postavené východně od Káhiry – Capital International Airport, které bylo slavnostně otevřeno teprve v roce 2019 s IATA kódem CCE. První odlet z Prahy proběhne v pondělí 12. června 2023. Charterové lety budou v provozu během letního letového řádu až do poloviny září a potrvají přibližně tři hodiny.

Oblast Káhiry je v tuto chvíli bez přímého leteckého spojení s Prahou, proto očekáváme, že nová linka Smartwings provozovaná pro Čedok otevře tento region pro českou klientelu a rozšíří tak celkovou nabídku přímých charterových letů z Prahy,“ doplnil za Letiště Praha pan Roman Pacvoň, Tourism & Route Development Manager. Letovisko Ain Sokhna, jehož název znamená podle různých překladů „horký pramen“ nebo „horké oči“, se nachází přibližně 60 kilometrů od Suezského průplavu a jen 80 kilometrů od nového egyptského hlavního města, které nedaleko Káhiry vzniká. Na dovolenou do této oblasti, která se pro turismus z Evropy teprve otevírá, poletí zákazníci Čedoku na zájezdy s all inclusive do čtyřhvězdičkových nebo pětihvězdičkových hotelů i větších resortů u Rudého moře. Lokalita je vhodná pro všechny cílové skupiny, rodiny ocení pláže s jemným pískem, kratší dobu letu a u vybraných hotelů zázemí pro děti, včetně vodních skluzavek. Stejně jako ve všech hlavních destinacích Čedoku budou mít zákazníci na místě k dispozici česky mluvícího delegáta i výlety v českém jazyce.Pro zájemce o historii i cestovatele, kteří chtějí pohodlně prozkoumat další část Egypta, propojí Ain Sokhna odpočinek s poznáváním starověkých egyptských památek s nejkratší cestou do Káhiry i Gízy. V egyptské metropoli mohou Češi navštívit původní Egyptské muzeum plné artefaktů, největší tržiště Bazar Chán al-Chalílí nebo Alabastrovou mešitu, jež je součástí káhirské citadely. V roce 2023 se plánuje také otevření Velkého egyptského muzea (Grand Egyptian Museum neboli „GEM“), jež se právě dokončuje nedaleko pyramid. Na další výlety se turisté vydají do křesťanských klášterů sv. Pavla a sv. Antonína, do oázy Fajjúm, lodí za šnorchlováním nebo do pouště na populárních čtyřkolkách. Na své si přijdou i milovníci golfu, přímo v destinaci Ain Sokhna u některých ubytování fungují také golfová hřiště.

Zájezdy do nové egyptské destinace Ain Sokhna se už dají zakoupit na webových stránkách www.cedok.cz, na infolince, pobočkách Čedoku po celé ČR nebo v široké síti provizních prodejců.

 

Zdroj a Foto: Čedok

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

abcd

Odpovědět

Datum : 02.11.2023 23:32, Vložil : hermes bag

I am glad for writing to make you understand what a extraordinary discovery my wife's princess obtained checking yuor web blog. She came to understand too many things, which included what it's like to possess an excellent coaching style to let most people with no trouble gain knowledge of specific complex things. You undoubtedly did more than our expected results. I appreciate you for offering these insightful, dependable, revealing as well as fun thoughts on that topic to Ethel. hermes bag http://www.hermesbagsonline.com

seoooo

Odpovědět

Datum : 24.07.2023 08:34, Vložil : seo

Are any of you in need of a customised door, may it be interior or exterior? I would really suggest Caldwells as I have worked with them for all of my projects and they never disappoint. Here's the link to see more https://caldwells.com/interior-doors/caldwells-signature-door-series about their products.

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie