Technologie Honeywell Aerospace umožní globální doručování zásilek ve stejný den i rychlejší a udržitelnější lety v městských oblastech a jejich okolí.

20.03.2024

Společnost Honeywell, globální lídr v leteckých a vesmírných inovacích, oznámila, že její obchodní jednotka Advanced Air Mobility (AAM) zabývající se pokročilou leteckou mobilitou si již zajistila smlouvy v hodnotě přes 10 miliard amerických dolarů. Od svého založení před více než třemi lety jednotka rozvinula zásadní partnerství s lídry v oboru, jako jsou Archer Aviation, Lilium, Pipistrel,
Supernal a Vertical Aerospace.

Na tomto úspěchu se významnou měrou podílí Brno, kde má Honeywell své největší výzkumné a vývojové centrum v oblasti Evropy, Středního východu a Afriky. Vyvíjí se zde klíčové produkty a řešení pro leteckou mobilitu v oblasti měst. Jedním z nich jsou například elektromechanické aktuátory, které naklápějí motory pro kolmý start a přistání, což je ve městech nezbytné, a zároveň umožňují konvenční let, což přináší optimální využití energie pro větší užitečné zatížení a dolet prostředků AAM.

Zároveň se zde vyvíjejí řídicí jednotky aktuátorů i pro kormidla letounů AAM, která splňují nejpřísnější požadavky na bezpečnost letu. Brněnský Honeywell dále pracuje na integrovaných řešeních pro kokpity budoucnosti, fly-by-wire jednotkách a počítačích pro řízení letu. Honeywell z Brna také vede celoevropský projekt OperA, jenž je pro městskou leteckou mobilitu klíčový. Řeší bezpečnou integraci letadel a dronů do vzdušného provozu, který bude nad městskými aglomeracemi velmi hustý.

Tento milník neznamená jen dosažení určitého čísla. Je to důkaz neochvějné vize, kterou máme pro budoucnost letectví a pokročilé letecké mobility,“ říká David Shilliday, viceprezident a generální ředitel AAM, Honeywell Aerospace. „Jsme odhodláni transformovat cestovní a doručovací služby. Představte si svět, kde cesta dlouhá 100 km trvá půl hodiny nebo ještě méně a kde je možné doručení balíků ve stejný den v každé obydlené oblasti světa. S pomocí našich partnerů tuto vizi proměňujeme ve skutečnost.“


Komplexní produktové portfolio hotových řešení společnosti Honeywell bylo základním kamenem jejího úspěšného vstupu na trh AAM. Nabídka založená na generacích zkušeností napříč všemi sektory letectví a kosmonautiky funguje jako mozek, svaly a smysly letadla. Honeywell Anthem, systém avioniky nové generace, slouží jako „mozek“ pro intuitivní ovládání v kokpitu. Fly-by-wire řešení Honeywell a vlastní ovládací systémy fungují jako „svaly“, které poskytují přesné řízení letu a nezbytnou redundanci pro tyto pokročilé stroje. Naše rozmanitá řada senzorů, jako je radar RDR-84K a systém referenčního určení postavení a směru AH2000, přidává „smysly“, díky nimž jsou tato letadla nejen chytrá, ale také vnímají okolní prostředí.

Technologie Honeywell nose-to-tail mění pravidla hry, nastavuje standard pro bezpečnost a udržitelnost a zároveň poskytuje našim pilotům bezprecedentní uživatelský zážitek,“ vysvětluje Yves Yemsi, provozní ředitel společnosti Lilium.

Byznys Honeywell AAM zahrnuje Severní Ameriku, Evropu a Indii. Tato globální přítomnost umožnila společnosti Honeywell nejen efektivněji uspokojovat potřeby zákazníků, ale také otevřela dveře různorodým talentům a pohledům, což dále obohatilo její přístup k trhu.

„Když slavíme tento milník, díváme se do budoucnosti. Pokud vyvíjíte stroj pro pokročilou leteckou mobilitu, právě teď je správná chvíle prověřit možnosti partnerství se společností Honeywell. Těšíme se na spolupráci se společnostmi, které sdílejí naši vizi: změnit způsob, jakým cestujeme, a vytvořit udržitelnější budoucnost letectví,“ říká Jim Currier, prezident a CEO Honeywell Aerospace.


Smlouvy ve výši 10 miliard dolarů představují hodnocení společnosti Honeywell týkající se celoživotní hodnoty ocenění pomocí interní prognózy počtu strojů AAM, jejichž výrobu společnost očekává.

O společnosti Honeywell

Produkty a řešení od Honeywell Aerospace se nachází prakticky v každém stroji v komerčním i obranném letectví i v kosmické oblasti. Obchodní jednotka Aerospace vyrábí letecké motory, elektroniku kokpitů a kabin, systémy bezdrátového připojení, mechanické komponenty a mnoho dalších řešení. Její hardwarová a softwarová řešení umožňují vyrábět letadla s nižší spotřebou paliva, využívat přímější a přesnější lety i bezpečnější nebe a letiště.

 

Pro více informací navštivte www.honeywell.com nebo nás sledujte na @Honeywell_Aero. Honeywell je integrovaně působící společnost sloužící široké škále průmyslových odvětví a geografických oblastí po celém světě. Naše podnikání je v souladu se třemi silnými megatrendy – automatizací, budoucností letectví a energetickou transformací – podpořenými naším operačním systémem Honeywell Accelerator a integrovanou softwarovou platformou Honeywell Connected Enterprise. Jako důvěryhodný partner pomáháme organizacím řešit nejnáročnější, nejsložitější výzvy světa a poskytujeme řešení a inovace, které pomáhají učinit svět chytřejší, bezpečnější a udržitelnější. Další novinky a informace o společnosti Honeywell naleznete na honeywell.com/newsroom.

 

Zdroj a Foto : Honeywell

 

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie