Mějte své letadlo pod „kontrolou“

06.06.2011

Pokud provozujete leteckou školu nebo půjčovnu letadel, pravděpodobně byste rádi věděli, kde se vaše letadlo pohybuje a co se s ním děje. V případě letecké školy by byl instruktor klidnější, kdyby mohl sledovat na dálku polohu letadla se svým žákem, kterého právě pustil na navigační let. Pro tyto účely byl nedávno vytvořen systém, který sledování polohy letadla umožňuje – a to téměř v reálném čase.

Nejdůležitějším součástí systému je zařízení, které se umístí na palubě letadla. Jedná se o tzv. GPS/GPRS tracker vybavený integrovaným akumulátorem, anténou GPS i anténou GSM. Z toho důvodu je tracker velmi kompaktní a mobilní zařízení o velikosti menší krabičky od cigaret, které pracuje samostatně a nevyžaduje žádný zásah a připojení na palubní síť letadla. Díky tomu lze tracker umístit do letadla velmi jednoduše během chvíle.


Zobrazení seznamu archivovaných letů

Tracker přenáší informace o poloze letadla datovým GPRS přenosem na internetový server Flight-track.eu. Před prvním použitím trackeru, je třeba ho nastavit pomocí administračního rozhraní. Nastavení obsahuje přiřazení k typu letadla, jeho imatrikulaci a  volba pilota. Po tomto nastavení již funguje sledování letů e jejich evidence zcela automaticky. Prakticky stačí ráno do letadla tracker umístit a zapnout. Po celý den lze pak sledovat aktuální polohu,výšku a rychlost letadla nebo doby jednotlivých letů včetně místa vzletu a přistání.

Zobrazení trasy, výškového profilu a průběhu rychlosti během letu.


Provedené lety jsou následně archivovány, proto si můžete kdykoliv prohlédnout trasu a výškový profil letu z dřívejší doby. Volbou filtrování v archivu letů je také možné zjistit spousty dalších informací jako např. kolik vaše letadlo nalétalo hodin a startů během daného dne,měsíce či roku.
Více informací o systému naleznete na adrese http://www.flight-track.eu.

 

Zdroj: Tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka