Nový pomocník ve vašem cockpitu

31.10.2011

Jako novinka se nedávno na trhu přenosné avioniky objevil přístroj s označením TK100. Jeho účelem je usnadnit práci pilotům, instruktorům a také majitelům leteckých škol, kterým pro samé létání nezbývá moc času na samotnou evidenci jejich letů. Nyní pro ně existuje řešení z dílny firmy FID Avionics.TK100 je přenosné zařízení, které díky integrovanému tlakového senzoru detekuje okamžik vzletu a přistání letadla. Časy letů ukládá do paměti a tím vytváří evidenci letů - tzv. časomíru. Ta probíhá automaticky bez nutnosti jakékoliv obsluhy během letového dne.

Díky přehlednému displeji je možné kdykoliv procházet seznam zaznamenaných letů, zobrazovat denní uzávěrky (celkový počet letů a letová doba za celý den) nebo také v režimu zobrazení letových informací sledovat údaje jako je nadmořská výška (MSL), výška nad letištěm (SOL), letová hladina (FL), tlak přepočtený na hladinu moře (QNH) a
také vertikální rychlost letadla.TK100 není nutné jakkoliv instalovat ani zapojovat na palubu letadla. Vystačí ji mít s sebou, bezpečně umístěnou na palubě během letů (např. v postranní odkládací kapse apod.). Přístroj je vybaven integrovaným nabíjecím akumulátorem, jehož kapacita vystačí na cca 60h provozu (tzn. přibližně 7 dní při využití 8 hodin denně). Pro nabití stačí zařízení jednoduše připojit na napájecí adaptér, který je dodávaný společně s TK100.

Přístroj je vybaven portem pro komunikaci s PC, který umožňuje export seznamu letů do standardního formátu souboru, který lze otevřít v programu Microsoft Excel,OpenOffice.org Calc apod.TK100 je zkrátka užitečný pomocník pro ty, kteří si rádi usnadní práci spojenou s evidencí letů. Více informací o produktu naleznete na adrese http://www.fid-avionics.eu.

Technické parametry:
Rozměry 118 x 80 x 24 mm
Hmotnost 210 g (včetně 60g akumulátoru)
Displej pozitivní STN, alfanumerický, 20 znaků x 4 řádky, bílé podsvětlení
Baterie interní akumulátor NiMH 9V 200 mAh, výdrž cca 60 hodin
Napajení 8 – 30 V DC, 20mA, konektor RJ9
Provozní teplota -20 ºC – +50 ºC

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka