MAKS 2015 – Dotek historie

MAKS 2015 – Dotek historie17.09.15 MAKS 2015 nebyl jen přehlídkou hypermoderní letecké techniky, ale i příležitostí na vlastní oči vidět letadla, která psala historii. V části stojánky byly vystaveny historicky důležité Polikarpovy z Druhé světové války – I-15bis, I-153 Čajka a Po-2 Kukuruznik. Hned vedle nich měl své místi MiG–3 s nezbytným nápisem „Za rodinu“. Samotný MiG 3 se předvedl i v letové ukázce ve skupině s MiGem 29.

Zobrazit galerii

MAKS prezentuje ruské vrtulníky Vertolety Rossiy

MAKS prezentuje ruské vrtulníky Vertolety Rossiy04.09.15 Ruští výrobci vrtulníků se na MAKSu prezentovali pod společnou značkou Vertolety Rossiy. Prezentována byla řada typů jak pro civilní, tak vojenské účely. Hlavní hvězdou civilního programu byl Kazan Ansat, který byl vystaven na více místech, a měl dokonce samostatný stánek společně s Mi-38. Na první pohled je vidět podstatně modernější rotorová hlava, stejně tak bylo prezentováno rozsáhlé použití kompozitů, popisuje instruktor letecké školy Flying Academy Jan Oplatek, který se zúčastnil letošního ročníku od 25. do 30. srpna v Rusku.

Zobrazit galerii

FOTO: MAKS 2015 představil působivé letecké ukázky

FOTO: MAKS 2015 představil působivé letecké ukázky01.09.15 MAKS, tedy Mezhdunarodnyj aviatsionno-kosmicheskij salon, je pravidelnou přehlídkou převážně ruského leteckého, kosmického a vojenského průmyslu, která se koná každé 2 roky. Letošní MAKS se opět konal na letišti Ramenskoye, což je mimo jiné sídlo dopravního letectva a letectva Ministerstva pro mimořádné události. Začal 25. a skončil 30. srpna. V dalších dílech článku se podíváme na vrtulníky, civilní stroje, zajímavosti a historické letouny, které byly na letošním MAKSu k vidění.

Zobrazit galerii

FOTO: Airshow Royal International Air Tatoo představila skvělou podívanou

FOTO: Airshow Royal International Air Tatoo představila skvělou podívanou04.08.15 Po loňské návštěvě „Létajících Legend“ v anglickém Duxfordu jsem se rozhodl, že tentokrát navštívím trochu vzdálenější letiště, a tím bude Royal Air Force základna na letišti Fairford, na které se každoročně koná jedna z největších airshow na světě známá pod názvem RIAT. Letos se konala ve dnech 18. až 19. 7. Po dvaceti hodinách strávených v autobuse konečně vjíždíme do Londýna a na jeho mezinárodním letišti Heathrow začínáme páteční spotting, popisuje nadšenec létání Jiří Havlíček.

Zobrazit galerii

Jaké bylo Aero Expo Fridrichshafen 2015? Plné nablýskaných letadel a nových technologií!

Jaké bylo Aero Expo Fridrichshafen 2015? Plné nablýskaných letadel a nových technologií!29.04.15 "Ve středu krátce po poledni vyrážím s přítelkyní na letiště do Brna. Letíme sice až ve tři hodiny, ale je důležité se na cestu pořádně připravit. Po příjezdu na letiště už na mě čeká instruktor létání Honza Oplatek z letecké školy Flying Academy, který mi pomůže s plánováním trasy a poletí s námi jako safety pilot. Po důkladé přípravě trasy, poznačení důležitých frekvencí do nákoleníku a podání letového plánku na další den vyrážíme k letadlu. U letadla provádím předletovou přípravu (tzv. preflight inspection). Po důkladné kontrole letadla nasedáme a vyrážíme na letiště Hosín poblíž Českých Budějovic. Let probíhá normálně a vzhledem k tomu, že poletíme něco méně než hodinu, není třeba zapínat ani autopilota," popisuje v článku cestu na výstavu Aero Expo 2015 Lukáš Křemeček, student v letecké škole Flying Academy.

Zobrazit galerii

FOTO: Před 10 lety absolvoval obří Airbus A380 svůj první let

FOTO: Před 10 lety absolvoval obří Airbus A380 svůj první let 26.04.15 Před 10 lety, 27. dubna 2005, odstartovalo ke svému prvnímu zkušebnímu letu největší dopravní letadlo na světě, Airbus A380. Do vzduchu se vydalo za přihlížení stovek lidí na místě v jihofrancouzském Toulouse a milionů fanoušků letectví u televizních obrazovek. První cestující se obřím letounem, do kterého se může vejít přes osm stovek cestujících, proletěli v říjnu 2007.

Zobrazit galerii

FOTO: Flying Academy je na výstavě Aero Expo 2015

FOTO: Flying Academy je na výstavě Aero Expo 2015 17.04.15 Letecká škola Flying Academy se zúčastnila jako tradičně výstavy Aero Expo 2015 ve Friedrichshafenu. Je to jedna z největších leteckých výstav v Evropě. Aero Friedrishafen patří po dlouhá léta k tradičním podnikům, jež by spolu s návštěvou airshow v Le Bourget nebo Farnborough měl mít ve svém kalendáři každý fanda létání. Letošní ročník stál opět za to.

Zobrazit galerii

Emirates v akci: společnost převzala svůj stý Boeing a obrandovala tunel metra na Florenci

06.11.14 Společnost Emirates o sobě poslední dny nechává hodně slyšet. V první řadě spustila v České republice reklamní kampaň inspirovanou Indickým oceánem. Jedná se o první kompletní obrandování přestupního tunelu stanice pražského metra Florenc. Kampaň vyobrazuje oázu Indického oceánu v nadživotní velikosti s pestrobarevným mořským životem. Ve stejné době letecká společnost také převzala svůj stý letoun Boeing 777-300ER, což je největší dálkový dvoumotorový obchodní letoun na světě. Tyto Boeingy tvoří páteř flotily Emirates a létají do 77 světových destinací letecké společnosti.

Zobrazit galerii

Strana : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka